Grundig P37-2401 Text, chassis Beko E1, nejde AV

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

Grundig P37-2401 Text, chassis Beko E1, nejde AV

#1 Příspěvek od vladom »

Zdravím. Švagr mi donesl tento TV s tím, že nejde synchronizace - obraz se rozpadá do pruhů. Když jsem ho zkoušel, tak jsem zjistil, že analogový signál přes anténu jde - jde obraz i zvuk. Problém je že chce přijímat digitál, a tu je zakopaný pes. AV vstup navolím, na obrazovce svítí AV1 ale nejde ani obraz ani zvuk. Pokud navolím obraz RGB, tak obraz jde, ale je rozpadnutý do šikmých pruhů. Zvuk nejde. Trochu mne mate, že nejde ani obraz, ani zvuk, co to má spolu společné? RGB, jde ale asi mu chybí synchronizace.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od TomasX »

Zahoď to
je to procesor. :cry:
V tom lepším případě se jen zbláznil. 8-)
Přepínej AV a porovnej jestli počet AV na obrazovce odpovídá fyzicky přítomným vstupům - konektorům.
Někdy se stane, že se rozhází konfigurace nastavená v SM - v tom horším případě se nedá uložit do EPROM. :cry:
S tímhle šasí se moc čarovat nedá. Procesor neseženeš, SM ti nikdo nedá a konfiguraci neznáš. :cry:
Ani značkový servis se stím moc zabývat nebude, protože by jsi to nezaplatil. :cry:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

neni to ten chrchel jak má za scartem na stojato destičku a AV switchem ? Co tam je za procesor ?

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#4 Příspěvek od vladom »

Procesor je TDA9345, video cestu CVBS jsem prošel rezistor 75Ohm ok, propojka jp202 a potom přes kondenzátor 47n (ok) na pin 42 (CVBS/Y). Už od začátku jsem tipoval TDA, jak to řešíte? Obvod stojí cca 23Eur je taková oprava rentabilní? Švagr má DIGI TV + děti Playstation2 takže potřebuje jenom scart, analog má naprd. AV vstup je jenom jeden, io 4053 je vynechaný, dají se navolit vstupy AV1 a potom ještě jeden s písmenem "S" ale rozdíl tam není žádný. Mám pocit, že za ty prachy koupí starší kus funkční.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

řešíme to tak že se zeptáme zákazníka jestli za to dá 1600,- když ne tak ať si to odnese a zaplatí 250,- za zjištění závady,.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#6 Příspěvek od vladom »

Já z toho zisk nemám, je to rodina, ale když k procesoru připočtu 4Eura poštu (a možná ještě balné), tak v přepočtu je to skoro tisícovka korun, a to asi nikdo nedá (anebo si bude myslet jak jsem na něm zbohatl). Jenom mě zmátlo, že analog jde, ale všechno se odehrává v procesoru.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#7 Příspěvek od vladom »

Tak jsem problém "bastlířsky" obešel. Potřeboval jsem nastavit satelit a neměl jsem po ruce žádný přenosný TVP. Tak jsem k tomuhle přidal modulátor ze starého videa, a televizor je jakž takž použitelný. Akorát po zapnutí nastaví zvuk na maximum, ale už jsem si na to zvykl.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#8 Příspěvek od Duvsan »

Je ešte jedna možnosť. Keď cez anténu ide a tú potrebovať nebudete, tak signál CVBS prehoď z pôvodnej trasy do cesty signálu za ideodemodulátorom (ten tým zrušíš). Nedávno som si u OTF myslel, že takto skončím. Šlo o TDA4504B. Z AV doň ide CVBS na pin 13 cez elektrolyt 1uF a z OMF zase na pin 16 cez 330nF. Stačilo tento kond vybrať a čo šlo k 13-ke, presmerovať do 16-ky. Ak to má Tvoj Grundig podobne, tak to skús. U tej OTF-ky to skončilo výmenou toho TDA a TV funguje, ako má.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“