Ozvučení menší kapely do zkušebny, prosím poraďte..

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#76 Příspěvek od mmjuz »

Dnes už to asi nelze, leda s nějakými Webery, možná.
Hm, Goodmans... Ty bych tak chtěl. Už dlouho.
Já do své bedny nacpal 2ks 12´´ RFT po repasu u p.Husáka a 2 X 10´´ Hohner Organ v původním skvělém stavu. Vše jsou 4ohmové, takže serioparalelně kýžené 4 ohmy.

Uživatelský avatar
exxxi
Příspěvky: 14
Registrován: 22 pro 2010, 01:00

#77 Příspěvek od exxxi »

Abychom tu jen neteoretizovali, vyhrabal jsem v hloubi šuplíku referenční cédéčko od Behringerů a tu svojí zamýšlenou soupravu jsem propísknul.
Spojení Eminence Delta15 a alfa8mr zní dobře, ale s těmi piezzo pískáči máte naprostou pravdu, od 5 kHz, kde končí rozsah toho střeďáku je divnej pokles a od 12kHz se linou hrozný pazvuky. 20kHz to nezahraje vůbec. Takže se fakt porozhlídnu po nějakym driveru. A ozvučení si udělám dvě. Na malé akce současný basák + malé satelity s osmipalcem + horny a na větší akce subbas 400w, samostatně středy i výšky + crossover. Jakej výkon by se tak hodil na ty středy a výškáče? A tipy na repro s citlivostí kolem 100dB?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#78 Příspěvek od Sendyx »

CD, Behringer, propísknul - tudy cesta nevede. Bedny nejsou Lego, kde koupíš cosi a nějak to slepíš k sobě. Postav si hotový nějaký projekt, nebo kup něco kvalitního hotového. Na Prodance je pár sestav navržených, těm se nepřiblížíš vlastním pokusem ani náhodou.

Uživatelský avatar
exxxi
Příspěvky: 14
Registrován: 22 pro 2010, 01:00

#79 Příspěvek od exxxi »

Jo, z Prodance se mi líbí ten šnekobas s patnáctkou, ale jde to koupit i bez repráku? Jinak ten "malej" subbas, se kterym jsem byl doteď spokojenej je kopie tohohle
http://www.repromania.net/projekty-pa/s ... -15-lf.php
jenže s jinym basem od EM. A o chlup větší. Bohužel 100w repro je na vstřední akce málo i přes 101dB citlivost. Holt časy se mění a rokenrol zůstává :)

Uživatelský avatar
exxxi
Příspěvky: 14
Registrován: 22 pro 2010, 01:00

#80 Příspěvek od exxxi »

a když už jde o hotová řešení, pokud si chci užít skutečný basy, půjčím si klíč od kostela a jdu na varhany :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
skromných 11 registrů je víc, než všechno hi-fi a v rozmném ladění - ne 440 Hz až 442.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#81 Příspěvek od Sendyx »

Proč zase chceš kupovat nějakou bednu bez repra ? :roll: To taky obcházíš autosalon a chceš koupit auto bez motoru ?

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#82 Příspěvek od mmjuz »

Tu máš mix Tesla za 700,-Kč. Velmi retro..
http://inzerat.i-bazar.cz/1788431-mix-tesla/

Uživatelský avatar
exxxi
Příspěvky: 14
Registrován: 22 pro 2010, 01:00

#83 Příspěvek od exxxi »

joj, ten jsme kdysi měli :D nostalgie.........

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“