TV Hyundai + settopbox, porucha synchronizace přes scart

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JindraBla
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Tršice / Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

TV Hyundai + settopbox, porucha synchronizace přes scart

#1 Příspěvek od JindraBla »

Zdravím všechny , momentálně řeším problém připojením Setoboxu a TV HYUNDAI chvilkama utíká obraz nahoru , připojením jiného se to nestává.
Tento problém se projevoval i u jiných TV a různými Sat. přijimači.Napadá mně , že mohou být deformované synchronizace , nebo různá uroveň videa. Může mi někdo poradit v čem je chyba, popřípadě jak ji vyřešit?
Ještě taková připomínka , po přečtení předešlých témat , může takovou poruchu dělat i telka , která neumí různé úrovně videa zpracovat. Pokoušel jsem se video signál měřio skopem , ale tím mím to nejde poznat. (H313)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

JindraBla píše:...Tento problém se projevoval i u jiných TV a různými Sat. přijimači....
Tak tahle věta celý problém zamlžila, není jasné, kdo s kým, o čem, pro koho...
JindraBla píše:...Pokoušel jsem se video signál měřio skopem , ale tím mím to nejde poznat. (H313)
Pokud víš, jak ten signál má vypadat, tak to tím tvím skopem musí jít poznat. :wink:

Uživatelský avatar
JindraBla
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Tršice / Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od JindraBla »

Prosím mohl by mi někdo říct v čem je chyba , v TV nebo SETBOXU ?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Pro JindraBla,je už to sice víc jak rok starý příspěvek ale vidím že nedořešený tak se ptám zde,neboť můj kamarád má podobný problém(dnes by mi měl TV dovézt,je to HYUNDAI CTV2980SP chassis 11AK37-11),proto se ptám zda jsi to vyřešil a co bylo příčinou té narušené synchronizace.
Kamarád má napojen Openbox přes scart.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Tak problém jsem vyřešil(opravil).Když jsem doma v dílně napojil svůj satelitní přijímač(mimochodem také Openbox)na TV,obraz zasynchronizovaný bez známek poruchy.Tak jsem teda zašel pro kamarádův Openbox a ten jsem napojil a porucha synchronizace nastala okamžitě(obraz běhal nahoru).Volal jsem mu,aby se přišel podívat(neboť mi nechtěl věřit,doma měl tento sat. přijímač napojen na náhradním TV OVP-ečku a na něm obraz držel).Napojil jsem jeho Openbox na svůj TV OVP-ečko a tu obraz také držel ale co bylo pro mně podstatné,byl "plovoucí" bílý horizontální pruh.V tom momentě jsem věděl,že Openbox má zle vyfiltrovaný zdroj.Když jsem to zdělil kamarádovi,tak ten mi také potvrdil že mu to ten pruh na obrazovce dělalo.
Ve zdroji Openboxu byl úplně bez kapacity vstupní kond 33µF/400V.Divím se,že to řídící IO vydržel,plošný spoj pod ním dokonale černý.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Zachranil si ho asi v poslednej chvili. Tiez som sa takto divil pri zdroji v jednej tlaciarni, ze este bezal.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

Ja som akurát riešil niečo podobné, chybu nakoniec našiel domáci a to tak, že kmásal scartom a v istej polohe obraz držal. Prijímač (DIGI) má i cinče, napojil to cez ne. Závada je zrejme stuďák na zemi video.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

K tomuto tématu bych se taky rád připojil. Podobné závady mohou způsobovat SCART kabely. Můj první STB vydržel měsíc, a putoval zpátky do prodejny na opravu, naštěstí záruční. Shodou okolností jsem pak používal jiný, zcela nový STB, a ten nevydržel ani měsíc. Pořídil jsem si chráněnou zásuvku, preventivně, ale obraz pořád i po opravě STB vypadával, někdy bylo nutné STB přímo odpojit ze sítě a opět zapnout. Hledal jsem tedy příčinu, a ouha - kabely. Mám dva, jeden byl příslušenství STB, druhý zakoupený samostatně. Plechové stínění těchto konektorů je velmi nedbale spojeno s vodičem v kabelu! Přestože SCART kabely mají více vodičů GND, kvalita propojení zmíněných stínění je zásadní. Náprava není jednoduchá, na ten stínicí plech se běžnými prostředky nedá pájet. Vyřešil jsem to zaklepáním silnějšího Cu vodiče do otvoru, kam je fakt ledabyle zasunut původní kontakt. Na tento naklepaný kousek jsem připájel původní drát, a od té doby je vše naprosto O.K.
Opravdu doporučuji všem - zkontrolujte si SCART kabely!!!

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“