Sony Ericsson J108 - antivirový program

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Sony Ericsson J108 - antivirový program

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Mám Sony-ericsson J108 (CEDAR) a v položce zabezpečení jsem našel položku antivirový program. Má to tam důvod? - já myslel, že tyto telefony jsou proti tomu imunní..

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#2 Příspěvek od tomasjedno »

Když je to na netu a má to Javu, tak bych o stoprocentní imunitě vážně pochyboval.

Uživatelský avatar
YuriiGT
Příspěvky: 22
Registrován: 22 dub 2010, 02:00

#3 Příspěvek od YuriiGT »

Na druhou stranu JAVA respektive J2ME je co se týče využití funkcí telefonu dost omezená, na pitomou aplikaci která bude mít přístup mimo vlastní registry je zpravidla pro konkrétní telefon bezpečnostní certifikát.

Ne že by se nedal obejít ale není to nic jednoduchého a vyžaduje to hack systému telefonu.

Pokud to není telefon se smybianem nebo androidem, položka antivir je podle mne zbytečná. A nejspíš bude hlídat to, aby aplikace třetích stran nemohly bez vědomí uživatele odesílat SMS a volat. Zkus se mrknout do manuálu ;)

Uživatelský avatar
majsi
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od majsi »

no najskor to bude kontrola nelegalneho software. J2ME nema ako hw-ovo poskodit aparat(ako uz tu bolo spomenute musel by byt nejako upraveny aby J2ME mala pristup priamo ku kritickemu hw). co sa tyka pristupov a mazania dat(napriklad sms a telefonneho zoznamu ... ) tak k tomu by J2ME pristup mohla mat(na kazdom aparate su ine privilegia). ale podla mna ako klasicky uzivatel telefonu nikto nemusi mat strach o zneuzitie svojho telefonu a nicoho co je v nom ulozene

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“