CTV 2540 a problém s ovládaním

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bryndziar
Příspěvky: 31
Registrován: 30 led 2007, 01:00

CTV 2540 a problém s ovládaním

#1 Příspěvek od bryndziar »

Na stole mám tento telkáč, jeho prvotná závada bol vadný zdroj. Bol tam strelený elyt C108/150mikro. Po vyčistení plošaku a výmene som premeral zdroj a všetky napätia sedia trelkáč nabehol....myslel som si že to bude funkčné, no po minúte sa objavila závada, ktorú asi spôsobil strelený elyt a to že nejde korektne ovládať ani cez DO ani cez tlačítka. (ide len ovládanie zvuku) Ono sa to chová úplne náhodne, občas to ovládať ide za chvíľku už nie. Zmeral som napätia na procáku 5V, 3,3V všetko sedí. Skontroloval som elyty v napájaní procáku aj som ich vymenil, myslel som, že to môže byť pamäťou do petice som hodil novú 24C16 ani to nepomohlo. Skontroloval som i plošák preletoval mikrotlačítka. Po zapnutí to funguje asi minútu, potom sa začne prejavovať táto závada (telka sa sama prepne úplne náhodne, ak pustím signál cez skartku tak sa prepne do z AV do TV režimu, nejde vyvolať tlačidlami ani DO funkciu selekt...iba zvuk funguje) Nechce sa mi veriť že je vadný TDA9364. Nestretol sa niekto s podobnou poruchou?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Pri podobnych zavadach sa spominaju mikrotlacidla, zvody v nich, prip zvody okolo nich a v obvodoch okolo riadiaceho procesora.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

Ak máš niekedy podozrenie na procák, prípadne iný IC, ktorý by kolaboval po určitom čase, tak na to každý používa chladiací sprej.....
Možno počiatočná investícia, cca 12€, sa Ti bude zdať veľká, ale, tá nádobka vydrží roky a najmä poslúži....

Uživatelský avatar
LL
Příspěvky: 37
Registrován: 26 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od LL »

Skús vybrať baterky z DO.

Uživatelský avatar
bryndziar
Příspěvky: 31
Registrován: 30 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od bryndziar »

Sprejom som to striekal to bolo prvé, už sa mi zadarilo bol to el.kondík C310 100/10V.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“