Vysavačová baterie

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

Vysavačová baterie

#1 Příspěvek od rysTR »

Máme doma vysavač Elektrolux Super combi ZB257X-ruční s baterií na nabíjení.V poslední době to však jede vždy jen chvilku a musí se stále dobíjet. Uvnitř je baterie , kde jsou však přední údaje smazané.Vyčetl jsem pouze:Panasonic 6,8-6,9 V pak 7,25-7,45V ještě 6V asi 1,2AH/20HR
Nevím co tam vlastně příjde za model a kde by se dalo něco podobného sehnat.Možná je také problém v nabíjení.Poraďte prosím co s tím.

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#2 Příspěvek od Banda »

1) Můžeš zkusit sehnat náhradní akupack a nebo a to asi bude schůdnější
2) vem ten akupack třeba do GES a jim podobným a tam by ti měli bez problémů nový akupak sestavit. Hlavně vem vše, včetně konektoru.

A nejdřív se ptej po ceně, aby nakonec nový akupack nebyl dražší než nový vysavač.

Pokud je to problém v nabíjení, je potřeba měřit. Jak dlouho aku nabíjíš a co je napsáno na adaptéru?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Zrovnatak by se mohl více dovědět , kdyby aku nafotil . Odhaduji na dva Lipol články . Dal bych tam největší , co se vejdou . Všelijaké články kupuji ve výprodeji v Keru za korunové obnosy .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

První hodnota: 6,8-6,9 V je napětí na které má být nabíjen pokud je trvale na nabíječčce (stand-by provoz).
Druhá hodnota je napětí na které má být nabíjen pokud se po nabití odpojuje, a teprva po vybití znovu připojí k nabíječce (cyklovací režim)
6 Voltů je zřejmě "jmenovité" napětí (5x NiCd).

Možná je vadný jen jeden článek a mohl bys pracovníka GESu přemluvit aby ostatní neměnil. Možná se s druhým vadným článkem vrátíš už za pár měsíců a možná až za pár let.

Určitě to není 3x olověný článek ?

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

mám vyzkoušen na nářadí že se vyplatí koupit baterku i když vyjde stejně jak vrtačka. Dělali mi to u Fulgurů a naprostá spokojenost, používaj trochu lepší články než origo. Dokonce i Bosh nestál originál za nic. Já tuším těch 5 Nicd

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Jeden takový vysavač Elektrolux jsem měl na stole a byla tam klasická Pb gelovka.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#7 Příspěvek od ohryzek36 »

Ve vysavačích ELX bývají často akupacky, ale v tomhle je obyčejná olověná baterie - krychle 70X47X102mm.

Nápisy:

Panasonic
Valve Regulated Lead-Acid Battery
Model No. LC-R064R2P (6V, 4,2Ah/20HR)
Constant Voltage charge
Voltage regulation
Cycle use :7,25-7,46V (25°C)
Initial Current less than 1,68A
Standby use: 6,8 - 6,9V (25°C)
NONSPILLABLE

+ made in, Caution a podobné stanardní kecy

dá se objednat ze servisu za 700kč

Zdar.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

U soudobých vysavačů (síťových) je všechno pod nějakých 1.5 kW už bráno jako nedostatečné, staré ETA s 400W by nebyly ani pro smích. Kolik má tenhle bateriový vysavač? 12W nebo 50W? Aby to mělo úměrný sací výkon, musí to mít vůči tomu dvoukilowattu úměrně snížený průřez sací plochy?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Dokonca je to standardna bateria, ktoru maju vselikde: http://www.google.com/search?q=LC-R064R2P+site:.cz

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

baterie

#10 Příspěvek od rysTR »

Je to přesně tak-je to plně uzavřená baterie.Jak jsem zjistil, problém bude asi v nabíjení.Je to zařízeno na nejméně 3 dotyky, než se dojde k nabíječi.Vysavač je nic moc, ale manželka ho má ráda pro jeho vzhled a použití.Součástí je smeták dole v hubici s elektricky poháněným kartáčem.Jinak by to nevysálo asi nic .Je to jen na také"šmrdlání", když odejdou děti a zbyde po nich hromada drobečků.Stejně se to musí později pak pořádně vysát.
Zajímalo by mě, jak dlouho ta gelovka vydrží-myslím životnost.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“