OTF C 4459 A - procesor, TXT

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#46 Příspěvek od Duvsan »

Dozvedel som sa, že bez osadeného modulu a s prepojom to má len ukázať čiarku, že teletext nie je k dispozícii. U mňa sa to ale chová, ako som popísal. Čo s tým?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#47 Příspěvek od Duvsan »

Nikto žiadny nápad? Fakt mám vrátiť pôvodný procesor?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#48 Příspěvek od KUBO »

Zatemnenie pozadia obrazu pre txt znaky sa vykonava vystupnym signalom P z modulu txt. pri televiznom mode by nemalo na pine 1 modulu txt byt viac ako 0,4V pri txt by malo byt viac ako 1V a menej ako 3V. tak by som skusal merat ci mas napajanie modulu txt +5V a +12V.Vyskusaj vymenit TDA4504B.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#49 Příspěvek od Duvsan »

Asi sa nerozumieme. Ten pin som meral, je tam trvale okolo nuly. Napätia na module TXT sú oba. Vzdal som to, chcem to zbaliť a zase to neviem dostať do režimu bez TXT. Procesor predpokladá, že tú kartu má osadenú a chová sa podľa toho. Neviem, čo s tým.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#50 Příspěvek od Maskot »

Duvsan píše:... Neviem, čo s tým.
Tipoval bych,ze nejschudnejsi a nejrychlejsi by bylo osadit do telky to co do ni patri.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#51 Příspěvek od Burajko »

Naprogramuj si novy... :twisted:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#52 Příspěvek od Duvsan »

Vrátil som pôvodný procesor, chová sa to rovnako. Ešte sa ukázala vertikálna nestabilita, našiel som unavený väzbáč k BU-čku a zdá sa, že sa to tým vyriešilo, ale TXT ani tak, ani tak. Napájania sú čisté, C321 je podľa osciloskopu v poriadku. Už fakt neviem.

Edit: Nevyriešilo. STV2 hopká a pravý horný roh vyťahuje von. Po chvíľke prevádzky sa to ukľudní. Napájania sú skontrolované, ktorý kond to môže páchať?

Nemá to niečo s AVC? JOJ to nerobí.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#53 Příspěvek od Duvsan »

Zhrniem to. TXT som vzdal, chcel som to zložiť a zbadal som poskakovať obraz. Po chvíľke chodu sa to ukľudnilo. Pri slabšom signále to nerobí. To ma odkázalo na AVC. Osciloskop mi na elyte 22uF na AVC ukázal akési krivky, pri slabšom sig. je to čisté. Vymenil som elyt, taký nemám, na skúšku som dal 100uF, chová sa to rovnako. Po vzhliadnutí pár príspevkov a po pár pokusoch som vymenil TDA4504B, nepomohlo. Posledné ma napadlo na skúšku zaradiť medzi TDA-čko a tuner, pred kondenzátor, teda na výstup TDA-čka, odpor 1k5 (a dostavil som úroveň AVC). Tým som si ale tiež nepomohol a pulzy ešte vzrástli. Naviac už blbnú i ďalšie programy. Tak už neviem. Žeby tuner?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#54 Příspěvek od Duvsan »

Opravené, bolo to tunerom. Ten pôvodný nejde opraviť (nejaký kond...)?

Edit, figu borovú, poskakuje zas. Čím to môže byť ešte?

Ešte raz som pozrel napätia osciloskopom, všetko okrem AVC čisté. Zo zúfalstva som tam strčil kond 1000uF, je to v poho. To však nepovažujem za opravu (origo je 22uF). Pri slabšom sig. to nerobí (čistá linka). Čo mám pozrieť?

Asi som ho nenechal dosť dlho odležať. Teraz som ho zapol a i s tým kondom obraz poskakuje. Po chvíľke chodu sa ukľudní.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“