Tape Deck JVC KD-V11

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mundo
Příspěvky: 17
Registrován: 21 zář 2008, 02:00

Tape Deck JVC KD-V11

#1 Příspěvek od mundo »

Deck má následující závadu: Při přehrávání/záznamu je zvuk zkreslený při všech úrovních hlasitostech a má charakter dynamického kompresoru a také občas vznikne tremolo.
Je tam použit obvod UPC1228

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

závada vznikla najednou ? slabým místem tohoto stroje je přítlačná kladka páskové dráhy, odchází opotřebením a zvuk se podstatně zhorší, výšky ztrácí a kolísá, velmi podobný JVC K-DX1 dělal to samé, jelikož jde o aparát vyráběný kdysi v polovině 80.let min.století...rovněž BIAS FINE (vf předmagnetizace) byl záměrně výrobcem nastaven příliš vysoko aby běžný uživatel nabyl dojmu že v této třídě nelze docílit lepší zvuk, není pravda a dá se naštelovat k plné spokojenosti
Přílohy
JVC KD-V 11.jpg
(68.26 KiB) Staženo 134 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
mundo
Příspěvky: 17
Registrován: 21 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od mundo »

Přítlačnou kladku a hlavu jsem nedávno měnil. Kladka byla ztvrdlá a hlava zbroušená. Po vyměně pracoval správně. Závada se objevila asi po měsíci - najednou.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

tento pristroj som ziskal od švagra ten to zakupil niekedy v 82 roku v tu-zu. pristroj nechcel okrem vymeny pritlačnej kladky nič, samozrejme vyčistenie, kapnutie olejku na trecie plochy mechaniky. nahrava vyborne vo svojej kategorii stale zachovane tovarenske nastavenie biasu a zaznam. prudu. dobre vysledky na čo len trocha lepších kazetách. na starších poctivých ešte lepší, dynamicky a jasný zvuk. ja som spokojný ta take to občasne prehratie oblubených MCčiek. VU je sice efektne LEdkove ale tento stroj mohol dostat ručičkove VU.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

ručkové VU metry měl například JVC KD-A2 a další
trochu jsem postrádal omezovač šumu dolby-C, rovněž dolby-B
nebylo zcela originální nýbrž (údajně plně kompatibilní) ANRS (automatic-noise-reduction-system) specialita z dílen JVC, ve své době spolehlivý stroj za dostupnou cenu z Tuzexu
viz také:
http://www.vintage-audio.com.ua/index.p ... ctg_id=165
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

konosuke píše:ručkové VU metry měl například JVC KD-A2 a další
trochu jsem postrádal omezovač šumu dolby-C, rovněž dolby-B
nebylo zcela originální nýbrž (údajně plně kompatibilní) ANRS (automatic-noise-reduction-system) specialita z dílen JVC, ve své době spolehlivý stroj za dostupnou cenu z Tuzexu
viz také:
http://www.vintage-audio.com.ua/index.p ... ctg_id=165
ano ano maš pravdu cenovo celkom dostupný. dolby C by tomu určo dalo niečo navrch, ked porovnam s grundigom čo mám tak samozrejme grundig vedie. ale zase v tej dobe mať doma "hifinu" v racku od "džej-ví-síčka alebo "techniču" bolo peknou ukažkou obývačky. (k tomu decku šiel podobný amplifier s mechanickým prepínaním vstupov a tonovým korektorom Basy vyšky balanc + loudness) dal sa dokupiť aj tuner.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durkovic »


Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

ano, existoval "digitální" tuner JVC T-GX3 (ze stejného období asi tak roky 1986-88) dostupný na objednávku a ten měl obě normy FM (VKV), tedy u japonce málo obvyklé a hezká rarita
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od durkovic »

jou može byť, švagor mal tuto zostavu, s tým amplifierom na obrazku aj s tunerom. vtedy bolo v ponuke toto. gramec mal k tomu nejaku našu NCčkovu teslu. na CD nezvýšilo bony.

Uživatelský avatar
mundo
Příspěvky: 17
Registrován: 21 zář 2008, 02:00

#10 Příspěvek od mundo »

Pokud přivedu signál na vstup REC zapnu nahrávání tak na výstupu LINE-OUT PLAY je též zkreslen. Zvuk je zkreslen při nastavení jakékoliv záznamové úrovně. Jeden kanál většinou nehraje a objevuje se periodická změna hlasitosti, něco jako tremolo.

Tranzistory a diody jsem proměřil a zdají se být v pořádku.

Uživatelský avatar
mundo
Příspěvky: 17
Registrován: 21 zář 2008, 02:00

#11 Příspěvek od mundo »

Tak závada byla v obvodu NF předzesilovači UPC1228H
Zapojil jsem mimo deck podle datasheetu a vše bylo jasné.
Docela mě překvapilo, že se dá ještě sehnat. Na ame.cz ho měly.

Uživatelský avatar
DINAMO
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od DINAMO »

Jeste jsem se setkal se zavadou motorku, kdy pri plnem vybuzeni indikator pomoci led diod se dostal temer az na konec +6db a ve zdroji doslo k podpeti a rychlost posuvu kolisala v rytmu vybuzeni. Zdroj je zapojen s tranzistorem a zenerovou diodou.

Pokud se nepletu tak motorek ma dvou tranzistorou regulaci se stabilizaci.
Nakonec pomohlo ho zapojit az pres stabilizator 7812

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“