Panasonic NV-J22, spatny obraz, zvuk OK

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MartinM79
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2008, 02:00

Panasonic NV-J22, spatny obraz, zvuk OK

#1 Příspěvek od MartinM79 »

Zdravim, po cca 20 letech se zda, ze video odchazi do vecnych lovist. Popis zavady je nasledujici. Pri prehravani pasky neni obraz vubec citelny, ale zvuk je naprosto v poradku, takze posuv pasky je spravny. Obraz je jakoby byl tracking hlavy mimo sve hranice. Nejdrive padlo podezreni na spatne vedeni pasky po hlave, protoze pri mirnem zatlaceni na hlavu obraz nabehnul, proto jsem se rozhodl potocit imbusovymi srouby na hlave, ale asi to nebyl uplne rozumny napad. Nakonec jsem zjistil, ze to nebylo spatnym vedenim pasky, ale chybnymi otackami cteci video hlavy (zatlaceni pribrzdilo hlavu). Nevite na co se konkretne zamerit, nejaky trimr nebo jiny nastavovaci prvek? Diky.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od durkovic »

prva otazka ktoru si si mal položiť ak si mal podozrenie na zle vedenie pasku po paskovej drahe je : "V ako stave je pritlačná kladka ? " JO a ešte, videohlavy si vyčistil ? po 20 rokoch na nich bude brud... pritlačna kladka ak je leskla popraskana tvrda tak vymeniť, točiť ihned rollnami za hlavou nebol najlepší napad, snad vieš orientačne v ktorej polohe to bolo, ak zlyhajú veci mechanicke tak kedže je to panasonic tak elektrolyty sekundaru zdroja....

Uživatelský avatar
MartinM79
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od MartinM79 »

Neni to o nic horsi nez to bylo (potoceni imbusu), protoze pribrzdenim videohlavy obraz naskoci jak ma :) . Potrebuji hlavu proste "pribrzdit". Kondenzatory jsem visualne zkontroloval, nevykazuji zadne nafouknuti ci vyteceni, vim, ze to jeste nemusi nic znamenat.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

MartinM79 píše:Neni to o nic horsi nez to bylo (potoceni imbusu), protoze pribrzdenim videohlavy obraz naskoci jak ma :) . Potrebuji hlavu proste "pribrzdit". Kondenzatory jsem visualne zkontroloval, nevykazuji zadne nafouknuti ci vyteceni, vim, ze to jeste nemusi nic znamenat.
vizualna kontrola nič nenapovie, treba premerať na stav ESR a kapacity, pripadne šmahom vymeniť ale ako píšem najprv mechanicka časť, ako je na tom pribrzdovanie pasu ? lavou brzdou pri prehrávaní ? nieje lava brzda opotrebená ?

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#5 Příspěvek od Miri »

A hlavní filtrační kond na primáru mě s podobnými zhovadilostmi potrápil už alespoň pětkrát - ESR v pořádku a kapacita také. Pomohla jen výměna.....
Miri

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

jj, preto som aj obecne spomenul zdroj pamätam že som mal na stole NV-J35 a obraz iba zrno a zvuk OK a bol to prave jeden elyt v zdroji, ale už neviem presne ktorý. po vymene šlapalo OK

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od texi »

...elyt C22 mě v jednom případě pěkně potrápil.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “