Thomson 52JW642S, šasi ITC222 - nenabieha zdroj

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
crypto
Příspěvky: 10
Registrován: 31 bře 2008, 02:00

Thomson 52JW642S, šasi ITC222 - nenabieha zdroj

#1 Příspěvek od crypto »

Zdravím.
Možno sa už niekomu z Vás stalo že ho nejaký problém zastihol nepripraveného.Presne toto sa stalo teraz mne.
Som s manželkou na dovolenke u sestry v Nemecku a ako naschvál ségre odišla TV. Jedná sa o vyššie spomenutý ,spätne projekčný Thomson (hovorím, ako naschvál).
V uvedenej TV neustále po zapnutí dôjde k zareagovaniu ochrán zdroja a prepne sa do ST-BY.
Pre mňa v dielni by to zrejme nebol problém,ale skúste si predstaviť že ste v zahraničí a vaša výbava je mikropájka a multimeter z OBI.
Moje zistenia sú : Najprv TV po zapnutí nabiehala,bolo počuť ako nabieha VNT a zrazu sa prepla do stand-by. Premerané komplet polovodiče na sek. strane zdroja.Filtračný kond riadku vymenený.(kedže C a ESR merák nemám).Koncový trand RKS je OK (podla merania).Po výmene za žiarovku TV okamžite prepína do ST-BY. Myslel som na VNT i keď je trand RKS v poriadku.VN kondy CL031 a CL032 po dôkladnej prehliadke (praskliny a meranie na skrat) vyzerajú OK Dnes prišlo VN trafo ,vymenil som ho a TV sa správa nasledovne : po zapnutí počuť ako nabieha VN potom sa prepne znova do stand-by (zasvieti červ. kontrolka) a TV sa pokúsi znova nabehnúť.Toto sa opakuje 3 krát.Podozrievam ešte IF001.
Nastretol sa niekto s podobnou závadou.

Oprava tejto telky by tu v DE bola asi nerentabilná a trepať sa tým monštrom do servisu to tiež asi nie.

Prikladám schému a vopred ďakujem za rady alebo aspoň nasmerovanie.
Přílohy
Thomson ITC222_2.pdf
(281.64 KiB) Staženo 176 x

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Burajko »

Vertikal ide?
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
crypto
Příspěvky: 10
Registrován: 31 bře 2008, 02:00

#3 Příspěvek od crypto »

Vertikal som nemeral z toho dovodu ze zdroj okamzite vypina,tak jedine co sa pri zapnutej TV da zmerat je Ustby (3,3 V) a to je v poriadku.

Uživatelský avatar
LL
Příspěvky: 37
Registrován: 26 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od LL »

Odpoj napájanie vertikalu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“