Philips 29PT5507, chassis L01.1EAA

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

Philips 29PT5507, chassis L01.1EAA

#1 Příspěvek od Quatro »

Zdravím vás pánové, právě jsem se zasekl na této tv, která se chová následovně. Po zapnutí naběhne a běží bez problému cca 5 sekund a po té vypne vn trafo, ale ledka indikující provoz zůstane svítit až po vypnutí ovladačem pohasne. Na zdroji po samovolném vypnutí zůstává napětí cca 120v. při vypnutí ovladačem televize normálně přepne do Stnb a při následném zapnutí opět naskočí. Proměřen zdroj, RKS, elity, studené spoje taky vyloučeny. Zvláštní je, že když tv sama vypne zůstane ve středu obrazovky kroužek, který za pár sekund zmizí možná to se samotnou závadou nějak nesouvisí. Zde na fóru jsem nenašel podobnou závadu a tak se ptám jestli jste se někdo s něčím podobným nesetkal, popřípadě mě nedal nějakou radu. Chassis - L01.1E AA

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

zacal by som od dosky obrazovky/pravdepodobne tam je zavada/
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#3 Příspěvek od Quatro »

Tam je vše ok, alespoň podle měření. Divné je, že se vypne jen VN a zdroj jede dál..

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#4 Příspěvek od rolis7 »

Zmeraj, či sú na splite ostatné napatia, ak nie, treba pozrieť skopom budenie RKS.

Uživatelský avatar
starec2
Příspěvky: 8
Registrován: 02 zář 2010, 02:00

#5 Příspěvek od starec2 »

a co ERROR kody ked vypne blika LED ?ak nie je pravdepodobne vadna obrazovka skus prepojit zhavenie

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#6 Příspěvek od shleha »

Nepomohlo by zmeniť hodnotu Ug2,prípadne zmerať funkčnosť FBT testerom HR-DST01-15.625Hz HRDST-MON 32kHz.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

Tak toto určite nepomôže... :cry:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#8 Příspěvek od Quatro »

Přátelé ještě jedou popíšu jak se tv chová. Při zapnutí naběhne do normálního provozu, naskočí obraz jde ovládat atd. prostě se chová jako normální tv. Po cca pěti sekundách se sama vypne ovšem ledka svítí jako by tv byla normálně v provozu, teprve až televizi vypnu dálovým ovladačem ledka začne indikovat STNB. Když ji znova zapnu ovladačem, celá situace se opakuje. Připomínám, že když se sama vypne zdroj normálně jede vypne pouze VN. Napětí na obrazovce sedí přesně podle schématu a proto jsem z toho docela mimo o kondenzátorech a studentech se nemusíme bavit, protože tyto věci jsou proměřené snad tisíckrát.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

A zkraty/svody v baňce ?

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#10 Příspěvek od Quatro »

No na měření vše ok, tak předpokládám, že je čistá... tahle závada se opravdu povedla..

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#11 Příspěvek od mirosne »

Zvuk ide? A čo žeravenie?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#12 Příspěvek od Quatro »

zvuk jde a obraz taky... mimochodem jsem teď k tomu na chvilku sedl a zjistil další věc.. Pustil jsem si test signál z generátoru do scartu a tv naběhla a běží, když scart vyndám tv po chvilce vypne. Jinak řečeno, když je scart zapojený tv jede normálně... Nevím, ale tohle vypadá na procesor..

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“