EL34 v Music 70, jak změřit?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

EL34 v Music 70, jak změřit?

#1 Příspěvek od SuchaR125 »

ahoj mám zesilovač music 70 a chťel bych vědět jak moc v něm mám opotřebované pentody EL34 nemám na to měřák jen klasickej multimetr.. dá se to nějak zjistit od oka?? moc díky..:-)

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Dratak »

Zapojit na katalogové hodnoty a změřit anodový proud, event. i strmost. Jako zdroj -Ug1 poslouží běžný laboratorní regulovatelný zdroj, potřebuješ ale ještě zdroj anodový, což může být trochu problém.

Jiná možnost je měřit přímo v zesilovači spád na katodovém odporu a z něj vypočítat katodový proud. Nejdřív klidový, pak vybudit naplno generátorem, výstup do náhradní zátěže a změřit proud obou elektronek při plném vybuzení stejným postupem. Pak vložit novou párovanou dvojici, změřit znovu s nimi a porovnat.

Podle oka ani omylem.

Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

#3 Příspěvek od SuchaR125 »

jo díky skusim to, a jak se třeba projeví že se ta elektronka rozbije..

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od zdenoeddie »

Definuje pojem "rozbije". Ak myslis opravdove rozbitie, tak smer popelnica. Ak myslis po "rozbitim" vycerpanie elektronky, tak obycajne znizenym vystupnym vykonom, pripadne aj iskrami, zhavenim anody, obycajne pri skrate elektrod, apod.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Přistupuj k tomu tak , že pokud zesik šlape nerýpej se v něm a preventivně si nech vyměnit vazební kondíky , v žádném případě lampy ! Na lampy šahej , až přestane zesik hrát k obrazu Tvému . Sám jsem si měřák postavil a mám takovou zkušenost , že mám lampy buďto s téměř plným anodovým proudem nebo v podstatě bez něj .

Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

#6 Příspěvek od SuchaR125 »

jo ty kondiky sem si už vyměnil.. a hraje líp..

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“