CTV284, prehravac, kompozitny -> scart, ciernobiely obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Taomas
Příspěvky: 31
Registrován: 03 pro 2006, 01:00

#31 Příspěvek od Taomas »

V servisnom menu by malo byt mozne roztiahnut PIP na celu obrazovku ?

Ja som sa do servisneho menu dostal, ale mam tam iba volby:

Max. hlasitost,
Automaticke vypinanie
Reset TV
Blokovanie ladenia

Verzia softveru je OVPTV 2.0

Robim nieco zle ak tam nemam viac nastaveni ?
Je potrebne este zata nejaku dalsiu kombinaciu tlacidiel ?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#32 Příspěvek od bu2520 »

čau, zajímalo by mě jestli jsi ten problém vyřešil, tato telka se mi chová naprosto stejně , přehrávání ze set top boxu černobílé, ale v pip barevný .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

Leopoldik chodí z dosud se u nás nevyskytující IP.
Ale s ostatními souhlasím: přijímač neidentifikuje nosnou barvy, je zřejmě mlsnější na přesné dodržení TV normy, než jiný přijímač. A přehrávač se zřejmě do té TV normy netrefuje natolik přesně, aby dekodér barvy spolehlivě identifikoval chrominanční signál v PAL, tak nechá informaci o barvě radši zablokovanou.
Ano, doladit referenční oscilátor nosné PAL v TVP by mělo stačit, když si s tím jiný TVP ví rady.

S těmi dovozovými TVP to byl dobrý úlet: absence naší zvukové normy se obcházela různě složitě, málokdy stačilo jen vyměnit filtr zvuku a přeladit diskriminátor. A to, že nechodila barva? Jen chvíli, než se u nás přešlo z normy SECAM na PAL.
Inu, Leopoldik objevil tajuplný ostrov v době, kdy už ho ostatní nepotřebují hledat...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#34 Příspěvek od bu2520 »

aha i když si říkám že je zajímavé, že obě telky mají totožný problém, ale vzhledem k tomu že je použitá tda 8362 tak ta je opravdu choulostivá. Vzhledem k tomu, že je to kamaráda telka a řešil jsem jen zdroj a horizontál. A nestěžoval si , nebudu se s tím zabývat.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“