Napájecí napětí pro RAM DDR400

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hyasta
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2009, 01:00

Napájecí napětí pro RAM DDR400

#1 Příspěvek od hyasta »

Po nezdařilém pokusu o navýšení paměti na 2 x 1GB DDR400, mám v počítači se základní deskou K8NGM-VH, opět jen 1 ks DDR400 512 MB. Od té doby ale je v BIOSU napájecí napětí pro RAM - 2,55 V - zobrazeno červeně. Dřív to bylo rovněž 2,55 V , ale ne červeně. Proč systém nyní toto napětí považuje za nedoporučené s možností nestability ? Jakým způsobem je toto napětí vytvořeno a je možné ho změnit ? Kde je možno získat schéma zapojení za účelem změření napětí přímo na desce, při zatížení.
Nejsem odborník na PC, spokojím se i s odpovědí : těžko s tím něco uděláš, dej to do servisu. Děkuji hyasta

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

Resetovať nastavenia BIOS pomocou jumpera JP1?
Tiež nie som zrovna odborník. 8O

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

2,55V je OK, neviem, co sa mu nepaci.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#4 Příspěvek od MaTTo »

Standard pri DDR1 do 333 je 2,5V , pri DDR400 je 2,6V(ale niektore verzie RAM vyzadovali este vyssie napetia - zalezalo podla vyrobcu boli to nejake s extra casovanim a pod. features) , kazdopadne resetni BIOS pomocou jumperu na doske - hladaj v okoli baterie , maj pritom odpojeny kabel zo zdroja, pravdepodobne ten BIOS je zblbnuty z "nepodareneho" upgrade pamete ktory sa nepodaril z dôvodu .... ?
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
hyasta
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2009, 01:00

Napětí pro RAM DDR400

#5 Příspěvek od hyasta »

Reset BIOSU jsem provedl vyjmutím baterie - jumper jsem na desce nenašel. Nic se však nezměnilo. Výměnu RAM jsem provedl proto, že jsem levně získal 2 ks APACER AP1024 NDK B400 UNB PC3200. Po jejich osazení PC normálně fungoval, tak jsem žádné další testy či kontrolu neprováděl. Bohužel po 3 dnech začly výpadky programů, které vedly až k úplnému kolapsu a ke ztrátě všech dat. / Naštěstí zálohovaných/.
O co mě teda jde ? O to, že nemám rád překvapení. Neberu na lehkou váhu varování o nedoporučeném napájecím napětí atd. Výrobce jistě měl důvod k tomu, že velikost nap. napětí zobrazuje v různých barvách. Správnou velikost napětí jistě každý zná - i když je pravda, že jsem se nepřesvědčil zda výše uvedené paměti potřebují obvyklých 2,6 V. Chtěl bych proto změřit napěí na desce při zatížení a také zkontrolovat el. kond. Toto by mě značně ulehčilo schema zapojení zdroje tohoto napětí, bohužel dosud se mě ho nepodařilo sehnat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ci je tam 2,5V alebo 2,6V, to je viac-menej jedno. Normalne DDR pamate (pokial nie su vadne) funguju v kazdej doske s DDR slotmi. Problemy su so vselijakymi super-cool pamatami, ktore potrebuju napatie XY, co odporuje specifikacii...

BTW. Mam vyskusane, ze SDRAM urcena pre 3,3V funguje aj pri 2,5V.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“