Technics SUV4A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Co s ním?

Anketa končí za 10 úno 2011, 18:17

opravit
14
93%
neopravovat, protože se to nevyplatí
1
7%
přestavět na lampový konec
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 15

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Technics SUV4A

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Uklízím a našel jsem v regále zastrčený tenhle stroj.Před lety si ho nevyzvedl zákazník. Přemýšlím jestli ho ještě opravit nebo předělat na lampový konec. Je tam vdný jeden kocový STK

Zajímají mne Vaše názory na tento přístroj(kvalita a aktuální cena).
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Lampový konec? Próč?! Ty STKčka v Technicsech chodily mimořádně dobře. To se vždycky vyplatí uvést do originálního stavu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Já mám k těm hybridům jakýsi odpor,ale samozřejmě si nechám poradit. Vzpomínám si,že jsem tenkrát ten technics opravil a u zákazníka hrál tak půl roku,pak se vrátil opět s vadným stk. Tak jsem zkontroloval celý předzesák,je to stejnosměrně vázané,a když jsem nenašel chybu,tak jsem osadil nové stk. Zesák jsem zapojil přes žárovku,ale nové stk okamžitě odešlo. Chtěl jsem se domluvit se zákošem,že to bude trvat déle a jestli bude souhlasit s mírným doplatkem,ale už se mi nepodařilo s ním spojit.Je to cca 3 roky. Tak přemýšlím,co s ním.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Na vyzvednutí je pokud se dobře pamatuju, rok lhůta. Pak věc propadá. Ale ten hybrid bych dal new - starší Technicsy za to stojí, to až "generace" výrobků této značky řekněme po roce 2000 stála spíš za vyliž (_!_) než za koupi...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Nemám rád ani hybridy ani technixe . Domů bych si ni zdarma nepořídil .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Technix opravdu stojí za hovno. Já mluvím o TECHNICSu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

Ještě je jedna možnost,že ho někomu střelím nebo daruji. No uvidím,ale nemá špatný design.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Roxio »

Tenhle stroj si v žádným případě lampu nezaslouží a navíc proč tam dávat lampovej konec to je podle mě nesmysl. :wink:

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od honza637 »

No podle mého názoru je to tak udělat z toho maketu. Nebo do toho nacpat nějaký lepší konec - třeba Leach . Nevyjde to draho a určitě to bude hrát.
Co do kvality v originálu - Technics tak jedině kazeťák, to uměli ale solidní zesilovač jsem od nich neviděl. Ta zvuková kvalita byla pokud si dobře pamatuju dost mizerně i v hifi časopisech. :wink:
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze kvalita zvuku bude velmi slusna v porovnani s tym, co sa nachadza v beznej domacnosti.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od honza637 »

Nojo ale zas mizerná v porovnání s konkurencí v HiFi oboru.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
cuki
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2008, 02:00

#12 Příspěvek od cuki »

hledám info o tomto zesilovači, ale moc jsem toho nikde nenašel. Mám problém že mi obcas vypadává jeden kanál. Pomůže na chvíli zesílit zdroj a nebo ještě lépe přepnout skokově z jednoho vsupu a naspátek. tím vybudím dostatečný impuls, aby se kanál vrátil tam kam má. Rád bych to vyřešil ale nějak trvale. Moc rád bych si tenhle kousek nechal... Kde může být problém?
díky všem za případné odpovědi

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Tyhle problémy způsobujou obecně v nf technice popraskaný spoje na deskách pájenejch bezvolovnatou sračkou a taky částečně vyschlý nebo depolarizovaný elektrolytický vazební kondíky. Tím "lupancem", kterej do nich při přepnutí pošleš, se napolarizujou, tím se sníží jejich průchozí imprdelance pro střídavej signál a dál chvíli vedou jak mají. Několik takovejch už jsem za svou praxi viděl - může za to nesprávnej návrh zapojení, kdy vazební elektrolytickej kondík nemá potřebnou polarizaci stejnosměrným předpětím, nebo ji má z nejrůznějších důvodů obrácenou. Pak se v něm rozpouští dielektrická kysličníková vrstvička, kondík ztrácí kapacitu a dělá neplechu. Řešením je používat svitkový vazební kondy nebo zajistit třeba pomocí vysokoohmickýho děliče určitý definovaný předpětí všech vazebních elektrolytů.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cuki
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2008, 02:00

#14 Příspěvek od cuki »

vzhledem ke stáří zesilovače bych to více než na bezolovnatý vadný spoj viděl na ten vyschlej elektrolit. Otázkou je, jak najít ten správnej. Schema sice mam, ale díky absenci popisu prvků na desce těžko dokážu říct kterej to je. jediný vodítko je to, že je to nějakej párovej prvek (jde jen o jeden kanál.
Druhá otázka je jestli když ho najdu se mi podaří ho vymenit za svitkáč, z důvodu pravděpodobně větší velikosti.
a dále netuším jestli výměnou za stejnej kousek sic funkční, nezměnim pracovní bod daného aktivního prvku (vlivem tolerance hodnoty kapacity) natolik, že bude potřeba dolatit ještě neco dalšího...

Jak mám postupovat při výměně a hledání toho zprávného kondenzátoru?
jinak moc díky za poštouchnutí...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#15 Příspěvek od fredis »

Pokud mám dva kanály a z toho je jeden OK a druhý blbne, tak by to asi chtělo něco měřit, ne? :roll: Navíc máš schéma, tak nevím co řešíš. Nebo čekáš že ti někdo napíše co máš vyměnit a doplní to fotkou?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“