MP3 prehravac

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
killer4757

MP3 prehravac

#1 Příspěvek od killer4757 »

Mam problem s mp3 prehravacem,bratr se vnem nejak hrabal a nejde my, je to HYUNDAY 128MB,problem je v tom,pri vlozeni baterie my to napise STARTING a nejde stim nic delat,cd k tomu uz nemam,poradi my nekdo jak ho mam nahodit?Kdyz ho napichnu do PC ,tak my to napise hardwer nebyl nalezen :? Asi nejspis budu potrebovat to cd ze? :?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Na tohle ti CD nejspis nepomuze, nech ho nejakou dobu bez baterie, treba naskoci sam. Jinak se zda asi v haji, kdyz ho nenajde ani PC.

Uživatelský avatar
Wortex
Příspěvky: 47
Registrován: 02 lis 2006, 01:00

Wortex

#3 Příspěvek od Wortex »

ZNIE TO BLBO ALE NIE JE AKU VYBITA MNE TO ROBI KED JE SKORO PRAZDNA A KED SA PRIPAJA KU PC NEMA SA AKU VYBRAT???????

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ar196 »

no měl jsem jedem mp3 co nešel zapnout vůbec. Po vykuhání se nějak podařil resetovat čip a valí už přes rok bez jakejkoli závady
Ale to co popisuješ vypadá fakt na baterku.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od GeorgeB »

Mám podobný problém s Philips GoGear. Jednoho dne se vynul a vypadalo to,že jsou slabé baterie(asi v polovině provozní doby) I po vložení nových baterií se chová stejně-po zapnutí napíše logo Philips a vypne se. Chová se stejně jako při vybitých bateriích,ale těma to není. A po připojení na PC nenalezne nový hardware- Přehrávač je sice v záruce,ale bohužel k němu není účet a jen se záručním listem mi to nechtěj vzít. Nevíte nějakou radu?Děkuju

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

GeorgeB píše:- Přehrávač je sice v záruce,ale bohužel k němu není účet a jen se záručním listem mi to nechtěj vzít. Nevíte nějakou radu?Děkuju
Nevím, co by ještě chtěli za doklad. Tohle je mimo jiné z jedněch stránek, kde radí spotřebitelům.

Kód: Vybrat vše

Doklad k reklamaci 
Prodávající není oprávněn vyžadovat žádné konkrétní doklady k reklamaci. Zákon neumožňuje prodávajícímu jakkoli podmiňovat vyřízení reklamace. Postačí jakkoli prokázat existenci záruky, tedy datum nákupu, skutečnost, že nákup byl učiněn u příslušného prodávajícího, a délku záruční doby. K tomu bezesporu postačí nejen záruční list s potvrzením prodávajícího a datem prodeje, ale též například doklad o prodeji, nebo i svědecká výpověď, výpis z platební karty apod. Pakliže můžete jakýmkoliv výše uvedeným způsobem prokázat, že výrobek byl zakoupen u prodávajícího, u něhož jej reklamujete, je prodávající povinen Vaši reklamaci přijmout a vyřídit. Není oprávněn odmítnout Vaši reklamaci pouze z důvodu, že nemáte záruční list. 
Když to nebude chtít vzít na reklamaci, pohroz mu Českou obchodní inspekcí, případně se na ní rovnou obrať, určitě rádi pomohou.
Já mám MP3 Emgeton Cult a tam se podobný průšvih řeší připojením v tak zvaném "recovery módu". Vyndá se baterka, stiskne se zapínací tlačítko, které se drží zmačklé a připojí se na USB. Počítač ho pak najde a dá se přehrát firmware. Zkus něco takového, třeba se některé tlačítko taky ujme a přehrávač ožije. Jde u toho vůbec firmware přehrát?

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od GeorgeB »

Hafca: firmware u toho jde přehrát. Zkoušel jsem to několikrát,ale napsalo to comunication failed. Díky Tvé radě jsem dostal přehrávač do recovery režimu a povedlo se mi přehrát firmware. Takže moc děkuji!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Jsem rád, že to pomohlo, asi máme v přehrávači stejný čip. Na fóru, které se věnuje Emgetonům píší, že u těhle čipů, se zamrzání projevuje a řeší se právě tím přehráním firmware.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od GeorgeB »

Hafca: Měl jsem ten přehrávač dokonce rozebraný. Je v tom čip SIMP3502. Na originál CD k přehrávači sice je program na update firmwaru, ale žádný popi k tomu není a už vůbec ne postup jak ho případně oživit. V Philips servise mi řekly,že se tato závada stává a že to mění kus za kus. Ale bohužel bez dokladu o koupi mi to nechtěli vzít,že je to uvedeno v záručních podmínkách. Po pravdě jsem se s tím přehrávačem rozloučil a přes půl roku ho mám nefunkční. Co jsem měl dělat, když to byl dárek,ale bez účtenky:( Jediná nevychytaná věc je ztráta českého jazyka s novým firmware. Ale těch pár položek v menu nestojí za řeč. Tak ještě jednou díky.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Vypadá to, že je to chip od stejného výrobce, jsou to asi jedny z nejpoužívanějších. Já tam mám STMP3520. Mělo by se to lišit jen nějakejma vychytávkama jako je SRS, WOW atd. Hlavně, že to pomohlo.
S čojkou bych je ale stejně podráždil, na takovouhle buzeraci při reklamaci nemají nárok. Ten by měli jen v případě nějaké nadstandardní záruky a to asi není tenhle případ.

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PTAZZ »

GeorgeB píše:Hafca: firmware u toho jde přehrát. Zkoušel jsem to několikrát,ale napsalo to comunication failed. Díky Tvé radě jsem dostal přehrávač do recovery režimu a povedlo se mi přehrát firmware. Takže moc děkuji!
Zdravím, dostal se mi tenhle přístroj taky do ruky a dělá to uplně to samé jen mi to nejde opravit po připojení k device manager.
Píše to hlášku viz. obrázek.
Jedná se o přístroj Philips GoGear MP3 player SA2620 2 GB.
Nevíte co se s tím dá ještě dělat?
Asi do koše že? :roll:
Přílohy
failed SA2620.jpg
(20.38 KiB) Staženo 68 x
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PTAZZ »

GeorgeB píše:Hafca: firmware u toho jde přehrát. Zkoušel jsem to několikrát,ale napsalo to comunication failed. Díky Tvé radě jsem dostal přehrávač do recovery režimu a povedlo se mi přehrát firmware. Takže moc děkuji!
Zdravím, dostal se mi tenhle přístroj taky do ruky a dělá to uplně to samé jen mi to nejde opravit po připojení k device manager.
Píše to hlášku viz. obrázek.
Jedná se o přístroj Philips GoGear MP3 player SA2620 2 GB.
Nevíte co se s tím dá ještě dělat?
Asi do koše že? :roll:
Přílohy
failed SA2620.jpg
(20.38 KiB) Staženo 55 x
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Mam tady GoGear SA 3225. Nejde zapnout, kdyz uz se mi podari ho zapnout pres soft Philips Device manager, tak zas nejde vypnout. Kdyz mp3 v rezimu on pripojiom k pc tak to chcipne. Stava se ze kdyz spustim philips device manager s pripojenou mp3, ukaze se hlaska An error has been reported by our device. Start repairing now? Dam ano, rozne se dyplej mp3 a neco se deje. po ukonceni to zahlasi ze pristroj byl opraven. MP3 se po odpojeni kabelu zapne ale uz nejde vypnout, tedy jestli se vypina podrzenim prostredniho tl v kruhu. Zadna mp3 uz tam neni, spustim radio, nejakou stanici. Radio hraje, pripojim usb kabel a mp3 zdechne. A uz nejde nahodit. Nabidku nahrani firmware mi to nenabidne. Tak uz fak nevim

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#14 Příspěvek od mat100 »

Hoj

Snad přispěji svojí troškou do mlýna.

Rukama mi prošlo už spoustu mp3 přehrávačů s podobnými příznaky. Povětšinou nejdou vůbec zapnout, nebo naskočí obrazovka a zamrzne atd... Po zkoušení různých metod oživení se osvědčila jediná a to NAFORMÁTOVAT VLASTNÍ PAMĚT PŘÍSTROJE !!! Ovšem ve většině případů po připojení k PC zamrzne, nebo se žádné zařízení nenačte. Řešením je použití USB aktivního HUBu. Po připojení přes HUB se většinou zařízení rozpozná a po dlouhém formátování je zařízení opět funkční ! S příchodem Windows 7 a jeho předinstalovanou součástí obnovy vadné paměti připojené flash je tento úkon otázkou minut, zatímco u windows xp trval přes hodinu (pomalé odezvy PC po připojení vadné flash). Tímto způsoben jsem už oživil nespočet mp3 přehrávačů ke spokojenosti jejich majitelů. :wink:

S pozdravem Matěj

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PTAZZ »

mat100: Můžeš mi prosím popsat trochu podrobněji ten tvůj způsob opravy? resp. formát té paměti?
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“