Jsme to co jíme...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#106 Příspěvek od Cust »

Sendyx píše:Hlavně to nepřežeň s pepřem, jalovec je poměrně aromatické, ale jemné koření a nejvíc se do masa dostane při tom dušení pod poklicí. Dá se to udělat i téměř zcela bez pepře, dokonce jen osolené maso.
Dnes v noci jsem dělal fazulovici na naděli - odleželá je lepší. Při ochutnávání se mi podráždili chuťové buňky natolik, že jsem se vykašlal na práci a začal přemýšlet o tom, co bude hlavní jídlo. A tak jsem si vzpomněl na tem recept s jalovcem.... Ne že bych to chtěl teď dělat, ale:
Děkuji za nápad, po svátkách jsem to vyrobil když přijel otec na návštěvu. Bylo to výborné a stoupl jsem u tatíka "na ceně". Dík :-)
Kdyby manželka nebyla u něho na návštěvě a on ji sebou nepřivezl přímo k obědu, tak mi ani nevěří, že jsem to vyrobil sám. :lol: O tobě jsem mu samozřejmě neřekl. :)

PS: Kurňa i ta fazulovice se extrémně povedla, nejraději bych ji snědl teď v jednu v noci. :(
Naposledy upravil(a) Cust dne 13 úno 2011, 01:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#107 Příspěvek od zdenoeddie »

Fazulu velmi nemusim, ale ked je dobre pripravena, nepohrdnem... Custe posli adresu :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#108 Příspěvek od Cust »

Řež 126 :-) Oběd bude až v pět večer...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#109 Příspěvek od zdenoeddie »

Hura to stiham :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#110 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#111 Příspěvek od Jenys »

Hezké poledne přeji všem. Nevím jestli je to přesně k tématu, ale mám takovou nedobrou zkušenost z Polska. Loni jsme byli s přítelkyní v Harrachově, jelikož jsem ještě v Polsku nebyl, rozjeli jsme se tam do prvního městečka Sklářská Poreba, chodili jsme a prohlíželi si co tam mají zajímavého a pak přišla bouřka, tak jsme zalezli do cukrárny, či co to bylo a že si dáme kávu a k tomu zmrzlinový pohár. Za nějakou dobu to konečně přinesli a my jsme se s chutí do toho pustily, vypadalo to pěkně, ale ouha.... při prvním ochutnání to bylo nějaké divné, měl jsem dojem, že jím něco umělého. Čokoláda byla fakt nějaká syntetická, zmzlina nějak neměla nic společného s tím co známe, samá umělá náhražka. Kafe nic moc. Cvíli jsem to s nechutí jedli a pak jsem říkal, nic to se fakt nedá jíst a přítelkyně také už to nechtěla a tak jsme se sebrali a odešli a nechali jim to tam.
Takže jednou jsem byl v Polsku a už tam nemusím. Je fakt, že je vše dnes v honbě za kvantitou a ziskem co nejvíce peněz, situace taková jak tu píšete a mám dojem, že se to asi nikdy nezlepší, pokud budou peníze vždy až na prvním místě :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#112 Příspěvek od cackler »

Nemůžeš soudit celí Polsko podle jedný cukrárny kde se zrovna snažeji vydělat na cizincích. Bezproblému najdeš cukrárnu s podobnym chuťovym zažitkem i u nás.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od ZdenekHQ »

Moje milá konečně přestala kupovat tu syntetickou šlehačku ve spreji z emulgátorů a oleje a vrátila se k dražší, ale opravdu z mléka. Ovšem nejoblíbenější místo, kde ji skladuje, tak je vedle sporáku, stejně jako třeba minerálky. Prostě jistá zhovadilost v kuchařském myšlení tady bude přežívat ještě spoustu let - do té doby, dokud to budeme ochotni konzumovat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#114 Příspěvek od Jenys »

cackler píše:Nemůžeš soudit celí Polsko podle jedný cukrárny kde se zrovna snažeji vydělat na cizincích. Bezproblému najdeš cukrárnu s podobnym chuťovym zažitkem i u nás.
OK, to máš pravdu, ale nějak mě to silně zklamalo. Byla to moje první návštěva a zrovna tohle, tak se mi nediv. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, pamatuji si ještě z dob za Totáče, že většinou co bylo z Polska nějak stálo za P*d. Přítelkyně jednu dobu chodila s Polákem a nějak to taky nebylo topravé ořechové.... Toť naše názory :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#115 Příspěvek od EKKAR »

No, žiju celý život pár desítek km od polských hranic, nikdy jsme to tam neměli daleko ani draho dojet - ale co si pamatuju, vždycky polská "czekolada" i "cukierki" ve srovnání s tuzemskými cukrovinkami stály za hovno...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#116 Příspěvek od p32 »

Zase na druhé straně když se podívám na svůj počítačový polský stůl, tak v česku ještě nezjistili jak má takový stůl vypadat a těch pár českých pokusů stálo víc jak za dvě hovna. No a levná česká čokoláda se poslední dobou s tou polskou zcela vyrovnává jen s tím, že má hezčí a dražší obal. :wink:
Není to o polských výrobcích, ale o tom, co si člověk vybere. Jak s číňanama.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#117 Příspěvek od EKKAR »

Právě sedím u toho, čemu se někde říká "stůl pod PC", je samozřejmě jako 80% nábytku prodaného v ČR taky "Made in Pšonek" - mám ho cca 3 roky a brzo poletí do 3,14**. Důvod? Použitý materiál a celá konstrukce. Materiál se v místech, kde se na stůl s počítačem nejčastěji sahá doslova "rozleptal" potem, takže původně hladké lamino s mírnou strukturou dřeva je "napučelé" a doslova místy strupaté, umýt to nešlo už od začátku. Původní textura povrchu je už snad jen tam, kde stojí monitor. A konstrukce? Přestože bylo i prospektem při koupi slibováno, že stůl je možné při montáži "otočit" (tedy volit si variantu umístění PC nalevo i napravo) opak se ukázal být pravdou a stůl by se musel otočit celý s tím, že pro "výjezd" s klábosnicí by se musely převrtat všecky díry. Reklamace neuznána, protože prý stůl už jsem měl smontovaný (!!!), takže mi ho nemůžou vzít zpátky... Holt daň za to, že jsem poslechl svou polovičku, když jsem neměl čas si spočítat konstrukci po svém a nechat nařezat pár desek u truhláře a koupil v nově otevřeném krámě s nábytkem - resp. ve starém, ale po X-té změně majitele...
A sorry za OT - tohle nemá s jídlem moc společného, leda to, že u stolu se (občas) i jí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je jeden z důvodů, proč jsem na práci dávno zahodil podložku pod myš a používám "obyčejný" lepší papír (něco jako starý dobrý piják). Po 8 hodinách práce jsem měl vždycky na podložce jezírko, takhle papír vyhodím a dám novej a ještě si na něj můžu psát poznámky...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#119 Příspěvek od Crifodo »


Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#120 Příspěvek od Cust »

mňam :chlupus:


PS: Ono to jednou přijde... Boď lidi přestanou kupovat sračky v supermarketech nebo bude revoluce - nejen kvůli jídlu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“