DVDR 5330H

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tibor1986
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2010, 02:00

DVDR 5330H

#1 Příspěvek od tibor1986 »

Zdravim, mam na stole tento dvd rekorder, totiz neviem si s nim rady. Po zapnuti svieti na disp. len STARTING a nic sa nedeje, na nic nereaguje- predny panel, DO. Napetia na zdroji som meral, vsetky su OK, kondiky vydute niesu a ani neboli, vymenil som len tie na prim. strane zdroja. Mam kompletny service manual, no neviem ci mi pomoze. Vsimol som si ze po zapnuti a cca 30sek, cvakne HDD a na cca 5s zmizne napajanie HDD 12 a 5V, po 5s naskoci a znova v 30s intervaloch sa to opakuje, prihasne aj display ked cvakne hdd. mechanika dvd vobec nema napajanie. skusal som pripojit zdroj z pc na hdd a mechaniku no svieti len starting a nic sa nedeje. disk je dobry, skusal som ho v pc a necvaka, viem ze ked cvaka moze byt vadny hdd ale nieje. neviem ci mam chybu v zdroji alebo niekde inde, napada ma aj vadna eeprom alebo digital board. ale co ma spolocne eeproma s cvakanim disku zmiznutim napajania na hdd, displej nezhasne, cize cely zdroj nepadne, len 12 a 5V. diky za rady

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

tak ešte vymeň kondíky na sekundárnej strane zdroja :roll:
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
tibor1986
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2010, 02:00

#3 Příspěvek od tibor1986 »

no ja viem, ale pochybujem ze to je kondikmi, skor tipujem na prim. stranu, nieco so spet. vezbou-opt. je druhy, nejaka dioda, kondik keram, trand. smd, ale tie kondiky teda pomenim, napisem ci pomohlo

Uživatelský avatar
tibor1986
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2010, 02:00

#4 Příspěvek od tibor1986 »

vymenene vsetky sprava sa to rovnako

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

niekde budeš mať zvýšený odber preto sa ti to vypína-to je ochrana. musíš len merať a zistit ktorá vetva ti to zaťažuje.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
tibor1986
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2010, 02:00

#6 Příspěvek od tibor1986 »

no ale ked by nieco zatazovalo tak by kleslo aj napetie, sice to mozno len na 2sek co nestihnem zmerat, ale uz mi umrel aj zdroj, je to uplne tvrde z nicoho nic :(

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

daj sem schému zdroja nechce sa mi sťahovať celý manual
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
tibor1986
Příspěvky: 56
Registrován: 17 zář 2010, 02:00

#8 Příspěvek od tibor1986 »

no neviem co tam poslo, zajtra sa na to pozriem
Přílohy
zdroj.jpg
(274.91 KiB) Staženo 166 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

prosím ťa to nemôžeš dať lepšiu
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “