Genius SW 5.1 Home Theater 5000

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#16 Příspěvek od 555 »

ještě se jen zeptám.Místo toho stabilizátoru 78L09 (100mA) jsem použil jak jsem psal L7809CV (positive) v pouzdře TO-220,repro funguje ale zaráží mě že stabík hřeje teplota není teda kritická nějaká ale hřeje docela dost.A přitom tenhle stabík vydrží odběr 1A :roll: tak podle mě by neměl hřát vůbec ne?

v tý větvi 12V jsem vyměnil už dřív můstek,filtrák 2200uF,blokovací keramiky 100n na vstupu a výstupu ze stabíku.jinak tam snad ani není co vyměnovat.

ten 7805 nehřeje vůbec.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Vhladom na princip fungovania linearneho stabilizatora sa musia zohrievat rovnako. Ten 1A akurat vydrzi vacsi prud, samozrejme s patricnym chladenim.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#18 Příspěvek od 555 »

ja jsem k němu přimontoval pasivní chladič pro jistotu.protože vše jsem vyměnil už předtím součástky který by mohli ho zničit a tak jsem k němu dal pasivní chladič a funguje to normálně jako takhle.akorát teda ještě teda potenciometr na VOLUME by nebylo vůbec špatný vyměnit.má klasickou závadu však to znáte všici

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#19 Příspěvek od 555 »

tak ten už řeším teda jen poslední problém.a to s tím potenciometrem.přip oslechu se zvuk sám od sebe někdy zeslabí,někdy zesílí,když chci třeba zesílit zvuk,tak ne zesílí ale stlumí,prostě ten poták se zdá že je KO.akorát to je ten s tím motorkem 50K.a dal jsem tam z jiný sestavy taky genius ale jiná řada a ale repro nejdou zapnout,motorek je slyšet že stále točí ale nic.nezapnu je prostě.

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Generalsound »

Zkoušels ho vyčistit? Nějakým sprejem na kontakty?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#21 Příspěvek od 555 »

zkoušel ale nepomohlo právě.občas se ozve ve zvuku takový praskání.když pohnu s tím potákem tak je to na chvilu OK a časem už to nepraská vůbec ale to samo zeslabování nebo zesilování je tam pořád.jenže von novej ten potak stojí 299kč :cry: na ame teda aspon

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#22 Příspěvek od 555 »

ještě se zeptám pro jistotu.Čím se liší ty potáky?z ty starší sestavy geniusů je taky 10Kohm 8*2 s motorkem a vzhledově vypadají oba stejně,ale nepustím tu sestavu s tím.potenciometr dojede nakonec ale stále motorek má snahu jed ale repro nejde zapnout a s tím originálním to normálně zapnout jde.nerad bych vyhodil tři stovky zbytečně

divánm se do service manualu a ten motorek pojezdu je připojenej na šváb,takže podle mě teda je to asi řešeny pomocí hlídání proudu.

že motorek dotlačí hřídelku nakonec dráhy potom jak má snahu se stále ještě otáčet (už by měl překonávat větší odpor když je hřídelka na konci)a tím pádem odebírat i větší proud a potom by měla jít zapnout ta sestava a motorek se přestat točít.aspon teda podle mě

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#23 Příspěvek od aligator »

Přeji hezkou neděli :)
Může mi prosím někdo poradit ohledně sestavy GENIUS HF 5.1 (home theater) - ty starší oproti HF 5.1 5005.

Jde mi jen o to, jestli i tyto starší si při zapínání sami zjištují a popř.: otáčí potenciometrem na nejnižší hlasitost.

Ty moje to totiž nedělají. (motorek je OK i samotné převody v Poťáku jsou OK).
Na motorku je nulové napětí. Bohužel nemám ovladač k nim, abych přezkoušel zda jde ovládat hlasitost :(


Motor jako takový ovládá IO BA6208 viz.schéma.

https://elektrotanya.com/genius_sw-5.1_ ... nload.html

jen u mě je rozdíl ve zdroji.. v zenerkách D4 a D5. Mám zde diody 8V2 (místo 12V) hodnoty odporů 820R souhlasí se schématem. Na popiscích je teda psáno +12V a -12V. Zajímavé ,že udělali takovou změnu. Nevypadá to, že by někdo měnil ty zenerky

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“