Jsme to co jíme...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#121 Příspěvek od bu2520 »

jen aby lidi věděli jak skutečné potraviny chutnali . Když vidím jak mnozí vychvalují hambáče a pizzy co se tu prodávají a považují to za gurmánský zážitek :twisted:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#122 Příspěvek od ZdenekHQ »

Včera jsem poprvé v životě dělal paštiku z domácího prasete - asi 2 kg, v malým vařit neumím. Je dobrá, trošku jsem nezvládl technologii sterilizace, ale to už je do budoucna vyřešený. Je to nezvyklá chuť, prostě normální dobrá paštika. Protože kvůli malýmu málo solím, měl jsem strach, jestli jsem ji nepřesolil.

Tak jsem ochutnal paštiku z Hamé, kterou náš malej začal odmítat jíst (vůbec je divný, že mu to ta moje dává) a vůbec se mu nedivím - až se mě nohy sevřely v pěst, jakej to byl rozdíl v chuti a hlavně v dusitanové soli, aby to mělo "barvu".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#123 Příspěvek od helios »

Na Slovensku začali rušiť mliekové automaty na surové mlieko, v ďalších obmedzili výdaj na 2 dni v týždni. Údajne pre malý záujem zákazníkov. Výrobcovia krabicových bielych emulzií, ktoré vyvolávajú rôzne alergie, sa musia tešiť. Je náš spotrebiteľ fakt už tak otupený alebo hlúpy, že mu je jedno, čo pije a je? Mám z toho dosť čudný, zlý pocit... :cry:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#124 Příspěvek od kejki »

ZdenekHQ píše:Včera jsem poprvé v životě dělal paštiku z domácího prasete - asi 2 kg, v malým vařit neumím. Je dobrá, trošku jsem nezvládl technologii sterilizace, ale to už je do budoucna vyřešený. Je to nezvyklá chuť, prostě normální dobrá paštika. Protože kvůli malýmu málo solím, měl jsem strach, jestli jsem ji nepřesolil.

Tak jsem ochutnal paštiku z Hamé, kterou náš malej začal odmítat jíst (vůbec je divný, že mu to ta moje dává) a vůbec se mu nedivím - až se mě nohy sevřely v pěst, jakej to byl rozdíl v chuti a hlavně v dusitanové soli, aby to mělo "barvu".
Tak hlavně jsi tam asi nedal tolik kyselinou přešlých a následně louhem neutralizovaných kůží.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#125 Příspěvek od Crifodo »

Domácí prase je pěkné, když si dokážeš pohlídat jeho potravní řetězec, spousta lidí to krmí tím, co přitáhne z hospod a jídelen, tím si už moc nepomůžou.
Kdyby se člověk chtěl důsledně orientovat na poctivé, kvalitní žrádlo, tak zjistí že je mezi standardem a kvalitou (kdysi samozřejmou) už tak obrovský a přitom latentní cenový skok, že to je pro spoustu lidí k nezaplacení.
A dnes zprávy o zařazení žrádla do 20% DPH. Aby bylo na penzijní reformu, kterou vlády rozebraly a která v budoucnu stejně skončí dalším tunelem. Nevolnictví, jak tažný dobytek a krmení šlichtou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#126 Příspěvek od rnbw »

Zvyknete si, u nas je na (skoro) vsetko rovnaka DPH uz dlho...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#127 Příspěvek od ZdenekHQ »

kejki píše:Tak hlavně jsi tam asi nedal tolik kyselinou přešlých a následně louhem neutralizovaných kůží.
Kůže už dávno dostal pes (kromě té trošky, co jsem namlel do tlačenky).

Ona to není žádná sranda dostat na stůl 80kg "půlku" prasete (ze které se ještě kouří) rozbouranou jen na základní části a bojuj! I já starej mazák jsem měl docela sevřenej zadek, přece jenom řezník je řemeslo a nějaký zkušenosti mít musí.. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#128 Příspěvek od kejki »

V masokombinátu je málo psů :lol:

http://ekonomika.idnes.cz/specialni-pri ... vinach.htm + ještě mají o nápojích.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#129 Příspěvek od stepa »

Prostě není na čerstvé domácí :) Sice dřina, nikdo to nezaplatí...ale ta chuť...k nezaplacení
Přílohy
DSCF6834.JPG
(173.64 KiB) Staženo 39 x
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#130 Příspěvek od EKKAR »

Asi se o víkendu pozvu do Lovčic....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#131 Příspěvek od stepa »

Jestli máš cestu, tak se zastav...poštou to posílat nebudu :lol:. Vyražte ke tchýni a dostaneš výslužku :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#132 Příspěvek od EKKAR »

Tchýně utře, tohle by byl výpad jen kousek za Chlumec....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#133 Příspěvek od stepa »

Takže Tě mám čekat :-) ?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#134 Příspěvek od ZdenekHQ »

Moje milá vymyslela, že bude brát malýmu obědy ze školky. Já jsem z polívky omdlel už první den (Pohlreicha na ně), milá rezignovala až dnes - už tři dny máme stejnou polívku ze stejné zahušťovací chemie a s téměř stejnou chutí, dva dny jsme nepoznali, co to je zač - ovšem dneska jsem podle malého lístku kapusty usoudil, že to bude kapustová, milá tvrdila, že to je bramboračka, obojí spojuje troška česneku. Chudáci děti.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#135 Příspěvek od hafca »

Dal bych sem odzkoušený recept na dobrou polívku. I ty klobásy co jsou o kousek výš by se v ní hezky vyjímaly. Ale pořád mi vrtá hlaou, jestli by se tu nenašel nějaký koutek vaření. V něm by to nezapadlo a určitě by se našlo víc vyzkoušených dobrot. Nakonec, je to taky tak trochu bastlení, nebo ne? :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“