Jakou koupit televizi ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od hafca »

U plasmy je jedno z jakého úhlu se díváš. LCD je na tom podstatně hůř. I když u nových typů je to lepší, ale na plasmu minimálně v tomhle směru to pořád nemá.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#32 Příspěvek od jogo »

Pre istotu odporučím teda Panasonic. Ďakujem pekne.

Uživatelský avatar
peatre
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2007, 01:00
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od peatre »

Ja som nedávno riešil tiež podobný problém. Nakoniec som išiel po roznych obchodoch a pozeral. Občas som sebou zobral poličku či kamaráta. A pekne očami sme si zrovnali čo sa nám páči a čo nie. Nakoniec som skončil u UE40B7020. O ktorom sa po forach popísalo kade čo o kvalite edge LED podsvietenia. No som maximálne spokojný. Neviem čo tu riešite. stačí na nete najsť nejaké poriadne nastavenie farieb. respektive nejake nastavenie ktoré niekto urobil podla kalibratora a obraz je hned verný a pekný. Každy kto príde si ho pochvaluje a pozorovací úhel? prosím vás, chodte do obchodu a porovnajte si to, sú prakticky rovnaké a zmenu v obraze žiadne. Samozrejme u starých TV a starých LCD panelov bor rozdiel markantný ale teraz? Skôr by mi vadilo napríklad to že naši majú Novú Full HD plazmu Panasonic. obraz je pekný ale! A teraz musím rýpnuť do všetkých ktorým sa táto technologia tak velmi páči. V8M nevadí že ak pozeráte prevažne programy vo formáte 4:3 tak nepoužívané boky sa výrazne menej vypalia a rozdiel je viditelný?
A môžete mi vravieť že sa tie body obnovia a že tým trpeli len staré plazmy. Prd. nové tým trpia rovnako ako staré aj ked majú režimy aby to nebolo tak vidno...

Ale na tom nezáleží. Proste keď chcete kúpiť TV tak hlavne chodte a pozerajte!!! a kúpte si tú ktorej obraz sa vám najlepšie páči!!!

A ja osobne hlavne tým statnejším doporučujem samsung. Dá sa skvele hacknúť a do Linuxového operačného systému doinštalovať služny ako Telnet, Samba, NFS, FTP, Skype + webkamera a podobné :)
Bezpečnost pri práci je dúležitejší než práca samotná...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od hafca »

S tím Samsumgem bych byl dost opatrný. Přečti si Znacky z pohledu servisaka... a možná změníš názor. A vybírat TV podle toho, co vidím v obchodě? Leda tak, jak vypadá vzhledově, ale těžko podle obrazu. Prakticky všude to mají nastavené dost úděsně a ještě to u některých typů vypadá, že je to tak schválně. Proč, to je jiná otázka. K vypalování a úhlům se nemá cenu vyjadřovat. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
panet
Příspěvky: 99
Registrován: 16 led 2009, 01:00

#35 Příspěvek od panet »

Ja jenom pridam svuj vysledek vyberu, predvanocni.

Asi mesic jsem resil plasma vs. cokoli jineho. Limit jsem mel do 12000Kc, PC rhy na TV se nehraji (u nas), TV krmim digitalnim signalem, DVD prehravacem a SD satelitem. Topime primotopy.
TV neni naproti oknu, sem tam se divam pod uhlem naprosto minimalmim (mam ji za zady, kdyz sedim u PC)

Vysledek byl Panasonic PX37 - nejmensi plasma, uz tak jsem rozdrbaval stenu.
Spotreba ve spicce opravdu je az 180W, pri zapnutym eko rezimu a mene svetle v mistnosti kolem 80W, ve dne do 100W - to pri rezimu, nekdo zapne TV a nikdo se stejne nediva. Kdyz uz se chci na nejaky film opravdu podivat (coz znamena vstat od PC a mit klid od decek, tedy po 22:00 hodine, takze max 1x za 14 dni), tak si to nastavim bez ohledu na spotrebu.

Koupe nijak (po dvou mesicich) nelituju, s obrazem jsem maximalne spokojen (ano nemam objektivni srovnani, nemam doma jinou TV), dost jsem se bal po 51cm TV CRT prechodu na 94cm pri vzdalenosti cca 3m. Kdyz jsem byl u nekoho na navsteve a bylo tam LCD, temer vzdy jsem videl silene zpraseny obraz (neposoudim miru zavineni spatnym signalem).

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#36 Příspěvek od Carel »

Nedávno jsem nastavoval známemu Philips LED TV 32PFL5605H Digitální TV Full HD 1080p, úhl. 81 cm s technologií Pixel Plus HD a byl jsem mile překvapen dobrou kvalitou obrazu,když se seřídí obraz v osobním nastavení i s příkonem do 50W.Byl jsem zastáncem CRTeček,ale pomálu měním názor. :(

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Jirka »

Hm. Takže zase budete mít jednodušší výběr. Ani lepší řady TV Sony už nebudou Sony.
http://www.tvfreak.cz/art_doc-9456F09EB ... 94239.html
Takže to bude nějaký super hyper + 5 tisíc za nápis Sony nebo jak? :roll:
*****

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Jirka »

*****

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#39 Příspěvek od Carel »

Nic nového pod sluncem.Takhle to dnes "vyrábějí" všechny značkové firmy :cry:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#40 Příspěvek od Duvsan »

Týka sa to i Panasonic-u?

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Jirka »

Panasonic nevím, ale 7.8.2011, aktualita: Hitachi přesunuje výrobu TV z Japonska do levnějších zemí
http://www.tvfreak.cz/art_doc-07F506AD4 ... 0A470.html
*****

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#42 Příspěvek od Duvsan »

Predbežne špekulujem, že budúci rok, tak v priebehu jari, kúpim (možno) do kuchyne "placku". Ešte neviem, či plazmu alebo LCD. SAMSUNG ma veľmi nevábi, to snáď radšej LG. Z doterajších poznatkov mi vychádza, že azda posledná značka, čo si ešte drží vlastnú koncepciu a používa ako-tak kvalitné súčiastky, je PANASONIC. Ešte by ma zaujímal SHARP.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#43 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:..., tak v priebehu jari, kúpim (možno) do kuchyne "placku". Ešte neviem, či plazmu alebo LCD. ...
Tady za tebe zřejmě rozhodne úhlopříčka .. :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#44 Příspěvek od Duvsan »

Počítam niečo okolo 80cm. Ono to je vlastne "denná izba", väčšinou sme tam. :wink:

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#45 Příspěvek od Eleman »

V tom případě LCD. Plazmy jsou běžně až od 37".
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Poradna“