LCD monitor PHILIPS 170S, vypíná a zapíná

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

LCD monitor PHILIPS 170S, vypíná a zapíná

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Dobrý den, mam tady lcd monitor značky PHILIPS 170S7FS/00, monitor po připojení do zásuvky zobrazí bílou plochu a uprostřed obrazovky nápis "AGING..." potom se vypne a v cca 5sec časových intervalech se zapíná a vypíná s touto hláškou... pokud ho připojím k PC tak se normálně zobrazuje obraz ale monitor se každých 5 sec. vypíná a zapíná. Monitor jsem rozebral a na zdrojové desce nevidím žádné optické vady, žádný nafouklý kondenzátor apodobně. Neříkejte mi že monitor "stárne" :D

Nevíte někdo co stím ??? Děkuji Jirka

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

treba niečo pomerať.môžu byť studeňaky,invertor,trubice,kondíky....
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

AGING: Niekto sa hral v servisnom menu a zapol to alebo sa poskodil obsah EEPROM.
Vypinanie s tym pravdepodobne nesuvisi - ak zhasne aj LED, tak bude zavada v zdroji.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaCZ »

ano pri tomto zhasíná aj LED diodka ktorá je vo vypínači... porád stále dokola... ale neviem čo kte mam premerit apod. nahodím foto dosky

príde mi to ako keď sa kondenzátori nabiju ale neudržia napätie a monitor sa vypne alebo niečo také

Doska: http://www.ulozto.cz/8091387/dsc-0072-jpg

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

JirkaCZ píše:...príde mi to ako keď sa kondenzátori nabiju ale neudržia napätie ...
Hmm...zajímavá teorie. :wink:
Doporučuji méně fantazie, více měření a poznání.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCZ »

Děkuji, ale kdybych tak věděl co a kde změřit tak to rád změřím :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

A proč si to nepřečteš v manuálu? :wink:

p.s. Ale můžeš postupovat i logicky. Např. zjisti (změř), jest-li vypíná i samotný zdroj (+12V,+5V).

Nebo to chceš vést "za ručičku"? :wink:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

Odnes to do servisu nebo do popelnice. To je pro tebe jedina mozna rada.

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#9 Příspěvek od madyyy »

U lcd monitorov mam v 80% prípadov vadne kondiky v invertore.nemusia byt nafuknute!!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Taky už můžou být načaté FETy... Lepší pozdě nežli později.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#11 Příspěvek od mirosne »

Ako vyzerá načatý FET?Nejako mi to nejde do hlavy. :taunte:
Predsa keď je dobrý,tak pracuje a keď je zlý,tak nepracuje-ale načatý?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Uz som videl parkrat taky, co mal zvysene Rds(on). Ale toto nebude ten pripad...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#13 Příspěvek od mirosne »

Hmmm. Ešte sa musím veľa učiť. :oops:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
hedgi
Příspěvky: 12
Registrován: 14 pro 2013, 01:00

#14 Příspěvek od hedgi »

Ahoj, můj Samsung F2380 se chová naprosto stejně, tedy po zapnutí se zobrazí obraz, po 5 sekundách se monitor sám vypne, následně se sám zapne a tak stále dokola.

Monitor jsem otevřel. Bez většího důvodu jsem začal podezírat napájecí zdroj. Kondenzátory vypadaly vizuálně OK, prohlédl jsem i zbytek desky a jediné co jsem našel byl asi studeňák u jednoho SMD kondíku. Pro jistotu jsem ho připájel.

Pak jsem si vyrobil primitivní připravek (desetiny Ohmu, do 10Ohm, 300kHz) na měření ESR a zkusil s ním všechny elektrolity. Pro 2 elity vyšlo něco většího. První, který ukázal víc byl sběrací kondenzátor 120uF/450V: 0,3Ohm. Tady si ale myslím, že ESR není zajímavé, jelikož jede na 100Hz. druhý byl 3,3uF/50V, pro který vyšlo 0,9Ohm (po odečtení odporu měřících kablíků). Je to hodně? Podle googlení se mi zdá že ne. Některé kondíky jsem pro měření pro jistotu vypájel, když jsem měl pocit, že by okolní součástky ovlivňovali měření.

Dál jsem zkusil vzít multimetr a zkusil jsem prozvánět kondíky. Předpokládal jsem, že kdyby byl nějaký zkratovaný, tak by multimetr nepřestal pískat. Všechny kondíky se pochvíli nabili a multimetr přestal pískat.

Také jsem ohmetrem měřil odpor vinutí trafa pro napájeni podsvetlovacich trubic a obě poloviny vinutí měli prakticky stejný odpor.

Bohužel se mi nepodařilo ke zdroji Samsung Navy23 najít schéma. budu rád za jakykoliv tip co zkusit, proměřit, atp. Jelikož jde o síťový zdroj, mám k tomu respekt a zatím jsem to nezkusil pustit otevřené. Ani si nejsem jist, co přesně bych kde měřil.

Nějaké nápady, tipy? Předem díky moc za konstruktivní reakce

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#15 Příspěvek od KUBO »

Nebude tam zvod na mikrospínači POWER. skús odpojiť lokálnu klávesnicu.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“