patice MDIL32, řadový konektor 12 pinů

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

patice MDIL32, řadový konektor 12 pinů

#1 Příspěvek od judeware »

Prosím o pomoc ve dvou (zřejmě) beznadějných případech :-) ...

[1] Nikde jsem nenašel v prodeji novou patici s modulem 1,778mm s dvaatřiceti vývody. Obvod M50555 má fyzické rozměry téměř shodné se Siemensem DIL22 v horní časti fota, rozteč řad vývodů je těsně nad 10mm (rozteč mezi vývody má Siemens standardních 2,54mm). Pro laborování s prototypem zařízení "MZ-800 genlock lite" potřebuju mít obvod v patici, mám jen pár kusů a nechci riskovat. V případě úspěchu ho hodlám naroubovat do televizoru C428 - "on screen po dvaceti letech". Má někdo nějaký tip? Použití vhodně upravené patice MDIL42 beru až jako krajní řešení.

[2] Konektor z druhého fota potřebuju pro desku scan doubleru pro výše zmíněný počítač MZ-800. Na základní desce počítače je samčí část, kabelová zásuvka je pro spojení se scan doublerem. Abych byl přesný - dvojice z ilustračního fota pochází ze sat. receiveru Morgan's Hollywood (konektor je designově shodný), má jen 9 pinů, pro modulátor MZ-800 je třeba konektor s 12ti piny s roztečí 2.54mm. Na originálu je nápis "JAE", Morgan má "GSC". Pokud zadám do vyhledávače fráze jako "JAE 12 pin", "řadové konektory, rozteč 2.54mm" atd., dostanu tisíce výsledků, ale nic není to, co hledám. Neznám to hlavní - název konektoru a dokud ho nezjistím, google mi nepomůže. Kromě MZ-800 a sat. receiverů tyto konektory nacházím i ve starších faxech (ale nikdy nemají 12 pinů, bohužel).
Přílohy
konektor.jpg
(99.6 KiB) Staženo 92 x
m50555.jpg
(200.71 KiB) Staženo 77 x

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

Patice

#2 Příspěvek od nokijec »

Když neseženeš tu 32,tak jako nouzovka stačí dvě kratší k sobě a co přebývá zkrátit.Já mám pouze ve svých zásobách 24.Pokud by byl zájem.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#3 Příspěvek od judeware »

Zdá se, že bude opravdu nejjednodušší použít dvě patice MDIL24 za sebou a odstranit to, co bude přesahovat, viz např. zde:

http://www.gme.cz/cz/lcf24kr-p823-027.html

Škoda, že nikdo nezná název konektoru z druhého fota. Nezbyde mi, než lustrovat všechna elektrozařízení, na která narazím ...


Odpovědět

Zpět na „Součástky“