Problém s DVB-T příjmem

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#31 Příspěvek od xtyo »

gůgl neznám, ale znám dobře google. Ptám se proto, abych zase neudělal něco blbě podle tebe. Jinak tohle namontování dělala prý odborná firma a podle mého to měla spočítaný dobře útlum atd... ale podle tebe to bylo zase špatně udělaný. Jinak tento problém sem hledal i na googlu a nic sem nenašel, tak sem se ptal na konec tady a ty hned že tomu nerozumím a je to všechno blbě. A když sem napsal, ať mně poradíš jak to zapojit líp a levněj, tak si nenapsal ani slovo o tomto. Jinak té odborné firmě sem nevolal, protože když to fungovalo a pak to najednou přestalo jet tak sem si myslel, že to bude nějaká blbost a ušetří se nějaké peníze a spravím to svépomocí.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#32 Příspěvek od RadekB »

Jsi asi jouda, rozhovor s tebou nema nejspis cenu
Psal jsem ti at napises zakladni hodnoty o DVB-T signalu, teprve podle nich se da neco radit. Procenta jsou k hovnu na druhou. Jestli myslis ze ne, odpovez me na otazku kolik bude moje vyplata v Kc kdyz budu brat 50%.
Ze to nejde ? Ano, nejde, stejne jako podle procent na stb nejde urcit uroven a cBER, ale bez znalosti techto hodnot zase nejde udelat kvalitne DVB-T+SAT rozvod. Uz to konecne chapes ????
druhy problem je ten, ze jde delat LEVNE a nebo KVALITNE. Nic mezi tim bohuzel neni. Vysledek je pak primo umerny cene.
Tvoje mysleni je primo odpovidajici vetsine naroda - nez delat to cemu rozumim, tak se budu srat do toho, cemu nerozumim misto toho abych delat svoji praci a na tuto si vzal odbornika.

Poradit ti nejde, protoze nejsou znamy zakladni hodnoty signalu.

Nakresleny to je blbe (chybi nutne komponenty) nebo to je zapojene jinak.

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#33 Příspěvek od xtyo »

No tak když nemám na to přístroj, tak ti to asi říct nemůžu to je snad logický. Já se tady do toho neseru, ptám se tebe jako odborníka aby mně poradil když tomu nerozumím... Ty když si píchneš kolo u auta na dálnici, tak hned taky voláš odbornou firmu nebo odtahovku ať ti přijedou vyměnit kolo a nebo si ho vyměníš neodoborně sám?? Jinak na obrázku je nakreslený vše jak to firma udělala!!!!! Pokud se ti to nezdá, bohužel... ale fungovalo to tak. Napiš mi tedy komponenty, co ti na tom obrázku chybí?
jinak odpoveď na tvoji otázku, kolik ti zaplatím, tak ti odpovím. Tvoje výplata bude rovna 0Kč, protože proč bych si tě měl zvat někde z dálky aby si mně to přišel změřit a namontovat, když si mně poslal seznam firem tady u mě v okolí a mají to nejspíše blíže...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#34 Příspěvek od RadekB »

Plantas pate pres devate. Pichle kolo si vymenim sam, to je uzivatelska vec (jako napr. naladeni set-boxu) ale spravovat tu diru nebudu, protoze tomu nerozumim (=antenni rozvody)
Pochop proboha konecne, ze bez poskytnuti zakladnich udaju nejde radit.

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#35 Příspěvek od xtyo »

tak to se potom tedy nedá nic dělat když neznám základní údaje. Zkusím vyměnit rozdělovač jako poslední věc a jinak doporučím na montáž nějakou odobornou firmu. Dík za vaše rady všem!!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#36 Příspěvek od RadekB »

Rozdelovac myslis jaky ?
Přílohy
Nebo tento ?
Nebo tento ?
rozdelovac_2.jpg (4.62 KiB) Zobrazeno 117 x
Tento ?
Tento ?
rozdelovac.jpg (4.73 KiB) Zobrazeno 123 x

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#37 Příspěvek od RadekB »

A jestli myslis rozbocovac, tak ten snad ani vadny byt nemuze. Tam nema byt skoro co vadneho. Leda ze by byl vakl v konektorech - takove ty nasouvaci (IEC) to je des.

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#38 Příspěvek od xtyo »

Rozdělovač rozbočovat, to máš fuk...víš o čem je řeč. Myslíš že nemůže být? Už se mi stalo a nevím jak, ale odešel kondík tak sem ho vyměnil a potom bylo vše OK.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#39 Příspěvek od RadekB »

No, proste za 14let praxe jsem se s vadnym rozbocovacem nesetkal. Proste neverim tomu, ze by to bylo tim. Muzu se mylit, ale sance na vadny rozbocovac je tak 3procenta

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#40 Příspěvek od xtyo »

A můžeš mi doporučit nějakej rozbočovač, abych vyloučil jeho chybu? Současný má všechny F konektory a na každým výstupu je útlum 3dB. Je jedno jaký vemu a nebo je v tom rozdíl nějakej?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#41 Příspěvek od RadekB »

Pokud je na F-konektory tak je to asi neco z tech lepsich. Myslim ze v beznych prodejnach nic moc lepsiho nekoupis.
My napr. davame na vsechny montaze (STA, ITA i TKR) TONER XGHS-2

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#42 Příspěvek od RadekB »

No dobra, tak asi takto :
- od kdy co nejpresnej to nefunguje ?
- co za antenu a zesilovac tam je ? (hod sem foto)
- vadny zdroj to nejspis nebude, protoze pokud by byl vadny kondik (nejbeznejsi zavada), nepujde DVB-T nikde.
- pokud terestrika a sat jde jednim kabelem, musi to byt nekde slouceny - slucovac TV-SAT, na obrazku neni, vyfot co tam je nebo opis typ.

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#43 Příspěvek od xtyo »

Ok, přes týden bývám v Brně a rozbočovač jak si psal tady mají tak jej koupím a vyzkouším prvně ten rozbočovač a pokud by to nešlo, tak bych ti poslal info jak si mi psal, ale nejdříve o víkendu až. Budeš to chtít poslat sem a nebo mailem někam?
Jo a ten slučovač tam skutečně žádnej není. Jen ty dva STB před každou televizí.

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#44 Příspěvek od petr1991 »

Pokad to je fakt takto zapojene, tak je to spatne. Bude ti to urcite rusit ten modulator z prveho prijimaca ("dekodera"). Prelad modulator, alebo lepsi:
-> najprv na skusku z neho odpoj antenny vstup a vystup (koaxialy) a tieto kable spoj a skontroluj druhy TV.
Potom daj vedet.
A proc pises, ze SAT a DVBT je tahane jednym koaxem, ked na obrazku je to inac? Tak jak to teda je??
Zdar.

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#45 Příspěvek od xtyo »

Zdravím, tak sem koupil ten rozbočovač a vše vypadá OK, už to jede týden bez problému. Na zkoušku sem zkusil zapojit zase ten špatnej (starej) rozbočovač a nejede to a tak sem zapojil zase ten nový a jede to. Takže chyba byla skutečně v tom rozbočovači. Dík všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“