Dotaz - vliv elektromagnetického vlnění na elektroniku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
linky
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2010, 01:00

Dotaz - vliv elektromagnetického vlnění na elektroniku

#1 Příspěvek od linky »

Zdravim - chci se zeptat, zdali může mít vybavení typu lampový zesík a pořádný bedny nějakej vliv na jemnou elektroniku, konkrétně na fotoaparát. Byl umístěn řekněme tak 1-2 metry od velké bedny, připojené k zesíku a kde hrála elektrická kytara. Je možné, že by ho elektromagnetické vlnění mohlo nějakým způsobem ovlivnit nebo nedejbože poškodit?
Dík za odpověď

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#2 Příspěvek od alles »

jestli to byla velká bedna, mohlo ho poškodit mechanické vlnění.....možnost elmag pole které likviduje elektroniku na několik metrů bych tady vyloučil...

Uživatelský avatar
linky
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2010, 01:00

#3 Příspěvek od linky »

a jak by ho mohlo poškodit? byl danej asi 2 metry od bedny v náprsní kapse bundy, a ta byla daná přes opěradlo židle a přes bundu s foťákem byla daná ještě jedna bunda

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

A nehrál jsi falešně ? Jestli ten foťák má hudební sluch, hohlo ho to rozhodit.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

SENDYX ,foťák nerozhodí,skôr rozhodí suseda. :lol:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Re: Dotaz - vliv elektromagnetického vlnění na elektroniku

#6 Příspěvek od Artaban001 »

linky píše:Zdravim - chci se zeptat, zdali může mít vybavení typu lampový zesík a pořádný bedny nějakej vliv na jemnou elektroniku, konkrétně na fotoaparát..........
Možná by jsi mohl napsat co se Ti přihodilo. Pokud by ta elektronková technika byla třebas VF konec vysílače, nebo radaru, tak by se snad dalo hovořit o "pobláznění" elektroniky vysokofrekvenčním polem. Jinak bych Tě rád upozornil, že "odpálením blesku" v tom foťáku vzniká dosti značná elektromagnetická a tepelná rázová vlna a ten foťák to musí vydržet. Takže bych tipoval na nějakou souhru náhod (studeňák a otřesy )

Uživatelský avatar
linky
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2010, 01:00

#7 Příspěvek od linky »

no nezdá se mi že by se poškodil.vypadá to že funguje jako předtím.ale chtěl jsem se jen zeptat abych se tomu kdyžtak příště vyvaroval ;)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

setkal jsem se s mobilem který byl ne neodymovém magnetu a nepřijímal signá , ale po několika dnech problém odezněl, přičítal jsem to zmagnetování nějakého komponentu poblíž VF

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Když měl telefon Sony Ericsson C510, tak po zasunutí do pouzdra z magnetickým uzávěrem se mu aktivoval foťák. Jelikož na něm byla ale krytka, tak byl černý displej. Asi se tam magnet používá spolu z nějakým čidlem mag pole (Hall snímač, nebo jazýčkové relé). Tak jsem ten obal daroval

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“