TV KARTA

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosav
Příspěvky: 25
Registrován: 07 úno 2011, 01:00

TV KARTA

#1 Příspěvek od rosav »

Zdravím. Mám problém s tv-kartou, dostal som ju od známeho, a nemam k nej potrebný kábel.
Tento kabel potrebujem na pripojenie do konektoru ktory sa nachadza na karte. Tento konektor ma nazov 9-pin MINI DIN
Neviem kde by som zohnal redukciu na S-VIDEO, na jednej stranke to predavaju ale za dosť vysoku cenu 13 € ktora je prehnaná. Takze chcel by som sa opýtat či by ste mi nevedeli poradiť čo s tým, či nemate niekto nahodou takýto kablik, alebo neviete ako si ho spraviť.
Dakujem za odpovede

Moja TV karta je
Leadtek WinFast DTV2000 Hybrid

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Ulož kartu do antistatického obalu, a zajdi s ní do GM, GESu nebo jiného vhodného obchůdku, kde ti pomůžou vybrat takový konektor, který do ní půjde zapojit.

Rozložení signálů např.: na www.pinouts.ru (nebo si je odečti pomocí osciloskopu.)

Jestli v redukci na SCART zaměníš Video IN a Video OUT, jako já, tak ti to nebude fungovat.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#3 Příspěvek od pigeonit »

Však to je normální S-VIDEO ne? Co tam potřebuješ připojit?

Uživatelský avatar
rosav
Příspěvky: 25
Registrován: 07 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od rosav »

vdaka pojdem skusit

S-video to neni.

Dneska som kupil SCART redukci, je na nej vyber in alebo out, a moznst pripojenia zvukovich chinchu a kabelu S-VIDEO. tak som kupil aj s-video kabel, ale nepasuje to na tu TV kartu pretoze tam neje S-VIDEO vstup ale

9-pin MINI DIN

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#5 Příspěvek od pigeonit »

Tak to je divné. To bývaj takový výceůčelový konektory, do kterých jde strčit buď redukce, nebo přímo S-video. Mám ho na kartě taky a S-video tam normálně jde. Nedáváš ho tam opačně? Resp, nestačí ulomit jen zobáček?

Uživatelský avatar
rosav
Příspěvky: 25
Registrován: 07 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od rosav »

ten čierny zobáčik v S-VIDEO kablu som na strane ktora ide ku kartu odlomil ono to tam pekne sadne, ale signál ktory prenášam z DVD je nečitatelny, a aj sa dokonca ako keby odpojil a tak, neviem čim to moze byt

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Slovensko...

Uživatelský avatar
rosav
Příspěvky: 25
Registrován: 07 úno 2011, 01:00

#8 Příspěvek od rosav »

co slovensko ?

neviem či len chyba neaky ovladač alebo niečo, ale stahoval som najnovšie ovladače z originalnej stranky.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Basic »

Na tom konektoru jesou vyvedeny všemožné AV vstupy a výstupy. Mám tu samou kartu, kábl jsem měl někde ale když ho člověk potřebuje, tak nikde není :(

Uživatelský avatar
rosav
Příspěvky: 25
Registrován: 07 úno 2011, 01:00

#10 Příspěvek od rosav »

no je to vazne nanič ze tam nieje original s-video konektor, ale vyriešil som to uz pomocou antenneho vstupu. Potreboval som na to pripojit videorecorder, aby som si VHS nahral do PC. Na videu bol antenny vystup, a tak som to spojil s antennym vstupom na karte. program po dlhšom hladani ale našiel pekny obraz. Avšak nefungoval zvuk, tak cez scart redukciu, a kabla jedna strana chinche druha jack som to napojil na audio vstup zvukovky, a funguje všetko ako ma.

Dakujem vam aj tak za rady.

Uživatelský avatar
svkmilan
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#11 Příspěvek od svkmilan »

...zapojenie 9pin MINI DIN na kartách s bt848...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“