Regenerace obrazovky

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

Regenerace obrazovky

#1 Příspěvek od Mirda »

Jak a čím regenerujete částečně vyčerpanou obrazovku? Je na ni již vidět zpětný běh.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

se daří oživit takto:
kondenzátor 2uF/250V, nejlépe MP krabicový, v sérii s odporem asi 100 ohmů, nabij na asi 200V (napájcím napětím koncového stupně RGB) a připoj ho plusem na g1, mínusem na příslušnou katodu ZA CHODU televize.
Je fakt, že některé katody se odlouply až při 800V (4 takové kondenzátory v sérii, odpor jen jeden), když ani to nepomohlo, začalo se bez odporu. Úspěch bez záruky, ale už nemáš co zkazit - pak můžu doporučit jen renovaci u profíků výměnou www.reton.cz
Naposledy upravil(a) Hill dne 11 říj 2007, 13:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Regenerace podle předchzího příspěvku sice umí oživit katodu, ale podle mých zkušeností je to tak na půl až jeden rok. Více se mi osvědčilo přežhavení obrazovky až na 8V. U colorek stačilo odmotat cca 12z z tlumivky do žhavení obrazovky. Na potlačení zpětných běhů pomůže vyměnit D4 na modulu G za zenerku 5,1V, popř. vycvaknout. Musí se pak doladit barvy. (P5, P6, P7).

Uživatelský avatar
czjaromir
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2004, 01:00

#4 Příspěvek od czjaromir »

Ahoj
líbila se mi jezevcova vyčerpávající odpověď. Já bych jen podotkl že kromě spotřebovaného oxidu baria na povrchu katody (omluvte případné nepřesnosti) můžou být i zacpané trysky. Ale to přežhavení je dobré protože se začne spotřebovávat více z pod povrchu katody. Na černobílé televize jsme používali přípravek s miliampérmetrem a měřili proud katodou. Katoda se musela samozřejmě trochu nažhavit. Použilo se usměrněných 200V které se otočili než standartně tečou. Proud katodou se musel hlídat protože jinak by se asi poškodila, nebylo to tuším víc než 50mA. Tedy po dosažení proudu 50mA se přístroj musel okamžitě vypnout. Na barevnou televizi se to dá také aplikovat. Ten kondenzátor je jednodušší.
:beer:
czjaromir

Uživatelský avatar
Mongi
Příspěvky: 32
Registrován: 03 dub 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Mongi »

Používám regenerátor už asi 5.5roku . Celkem mě zaráží že se tady o něm nemluví .Je to věcička . Už jsme toho roschodily hodně U českých TVP řady 416,425 atd. 99% ůspěch a pánové šlapou jak nové a možná někdy líp než teď prodávané TVP akorat designově je to pár let na zpět
Dají se stím opravit nejen vyčerpané obrazovky ale i zkraty mezi mříškou a katodou
Cena regenerátoru se mi určitě už vratila

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pit »

Mongi píše:Používám regenerátor už asi 5.5roku . Celkem mě zaráží že se tady o něm nemluví .Je to věcička . Už jsme toho roschodily hodně U českých TVP řady 416,425 atd. 99% ůspěch a pánové šlapou jak nové a možná někdy líp než teď prodávané TVP akorat designově je to pár let na zpět
Dají se stím opravit nejen vyčerpané obrazovky ale i zkraty mezi mříškou a katodou
Cena regenerátoru se mi určitě už vratila
souhlasám stebou ja používám regenerátor taky pěknou řádku let chodí to fakt bez problémů dá se obědnat třeba v nedisu :thinkerg:

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Artax »

No pánové závidím vám optimismus. Já mám zkušenost, že po regeneraci obrazovky už nikdy nenastavíte souběh trysek. Používal jsem "kouzelný kufřík" za mé desetileté praxe v ČT na Kavkách a znova a znova jsme to s kolegy zkoušeli a vždycky jsme nakonec obrazovku vyřadili. Fakt je ten, že v profesionální praxi jsme měli na barevné vyvážení extrémní nároky a taky kolorimetr Minolta, který renovované obrazovky diskvalifikoval, protože viděl i to, co lidi ne. Každopádně souhlasím, že víc škody se asi napáchat nedá.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#8 Příspěvek od kimi »

Hlavně se stím dají ojebat zastavárny,zregeneruješ SONY,které hraje jak víno,ale jenom týden :ignore:
416 a "tlusté hrdla" jdou fakt bez problémú zregenerovat,
Když to ukážu nějakým důchodcům jak jim to hraje tak mají slzy na krajíčku.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pit »

kimi píše:Hlavně se stím dají ojebat zastavárny,zregeneruješ SONY,které hraje jak víno,ale jenom týden :ignore:
416 a "tlusté hrdla" jdou fakt bez problémú zregenerovat,
Když to ukážu nějakým důchodcům jak jim to hraje tak mají slzy na krajíčku.
SOUHLAS :prst:

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DjRix »

No já právě u sony měl ůspěch s regenerátorem tak 50%.Firma RETON odvádí skvělou práci,několik obrazovek jsem k nim posílal.Odřežou hrdlo se starým systémem a po vyčištění stínítka ultrazvukem vloží nový a hrdo svaří.Jednou se mi stalo že přes ten svár šly hůře nasadit vych. cívky.Bohužel firma Reton nerepasuje právě obrazovky sony,podle jejich slov z důvodu složitosti jejich systému v hrdle.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“