Chyba CD mechaniky Panasonic SA-AK27

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
bohuš

Chyba CD mechaniky Panasonic SA-AK27

#1 Příspěvek od bohuš »

Pøi vložení CD do mechaniky se cédéèko neroztoèí a tudíž ho ani nenaète, stále píše "no disc". Pøekontroloval jsem všechny pøívody a ty jsou OK. Neví nìkdo zda mám vìž recyklovat, nebo jí mùžu ještì nìjak pomoci? :(

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

překontroluj ještě čočku snímací optiky, jestli je na ní vrstva prachu, malý kousek vaty, destilovaná voda a kapka Jaru dokážou nevídané :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Optika je vycistena?

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od ESTRA »

A motor se točí? Někdy bývá povolený unašeč.
:?:
Jirka

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

SA AK27

#5 Příspěvek od LOYZA »

KLASIKA, pokud se CD neroztočí je vada v a nebo okolo lejzru. Většinou je vadný lejzr pokud vyšištění nepomůže. Je tam k tomu špatný přístup a hlavně žádná chemikálie na čočku lejzru! Vatička na špejli a raději jen dýchnout na ní a pořádně tu čočku vyčistit. Pokud to nepomůže je dost pravděpodobné co jsem psal. Tam je drahý lejzr a většinou to lidi nechtějí opravit. Ale jeden nikdy neví, jakje to u vás. Občas tam taky zazlobila ta elektronická destička pod lejzrem, ale jen vzácněji. Někdy vzácněji propojovací vodič - plochý.

bohuš

#6 Příspěvek od bohuš »

Laser je vyèištìn a byl jsem na nìj dost nìžnìj, majitel teda ne, vìž fachala v zakouøený místnosti :? Bohužel ani tento krok nepomohl. CD po vložení zajede, ale vùbec se neotoèí, i když laser se snaží zamìøovat

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

To svinstvo z cigariet sa dostane vsade...
Raz mi pomhlo na nevycistitelnu optiku CD-ROMky nastriekat izopropanol cez vsetky strbiny a potom nechat poriadne vysusit pred ventilatorom.
Osobne som to este neskusal, ale ako posledna sanca by mohlo pomoct celu tu optiku do toho izopropanolu namocit.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

SAAK27

#8 Příspěvek od LOYZA »

Tak to jsem ještě v životě ne... Pokud by to pomohlo? Ale oponoval bych už kvůli konstrukci a nemožnosti se přesvědčit o dokonalém vysušení. Taky bych se hlavně bál tenkých napařených vrstviček kovů na čočce! Pokud už to někdo čistil kde čím, pak je skoro pozdě.

bohuš

#9 Příspěvek od bohuš »

HURÁ!!!! Pomohlo dùkladné vyèištìní technickým lihem. Nejdøív se nechtìl roztoèit, ale po malinké pomoci prstíèkem se roztoèil a už zase hraje. Dìkuji všem za rady :lol:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“