Registrace uživatelů

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

Registrace uživatelů

#1 Příspěvek od ok1xgi »

Zdravím,
dnes jsem chtěl stahnout nějakou dokumentaci z ruského fóra. Nutností byla registrace uživatele, ale co mne překvapilo bylo zodpovězení asi šesti otázek z oboru. Otazky se postupně mění. Dostala mne ale spíše azbuka.
Tohle kdyby se zavedlo tady, ubylo by spousta dotazů, které se stejně hned mažou....

Tady možno juknout...
http://remont-aud.net/index/3
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

To mi nějak uniklo: kolik dotazů bylo od počátků Bastlírny smazáno?

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

Asi mal na mysli "kôš". :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Kvalifikační dotazy na ruském fóru (možná) řeší společnou vůli zúčastněných, provozovat svoje hobby rovnou od nějaké úrovně a ne od nuly. Nemám tušení, jaká situace je v ruském odborném školství a jestli tam třeba mladí pohodlní adepti elektroniky zaplácavají poradny dotazama "najděte mi nějakej IO kterej by uměl.."

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od Philip_Fry »

Tenhle způsob "autorizace" fungoval i na maďarské elektrotanye, dokud tam byly povolené registrace nových uživatelů. Ono to na jednu stranu vypadá jako dobrý nápad, zavést to i zde, ovšem je potřeba si uvědomit odlišnou orientaci stránek bastlírny versus elektrotanya a zřejmě i těch ruských stránek uvedených výše. Domnívám se, že ty zahraniční weby jsou primárně o opravách komerční elektroniky a tam je samozřejmě nutné "něco o tom vědět". Naproti tomu EB mi přijde směrována jaksi všeobecněji mezi zájemce o elektroniku a co si budeme povídat, jeden z nejlepších způsobů pro začínajícího bastlíře, jak načerpat nějké infomace a získat zkušenosti, je právě aktivita na takovémto fóru. Čili zavedení jakýchsi zkoušek odbornosti by podle mého názoru v podstatě znepřístupnilo bastlírnu začínajícím elektronikům.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Philip_Fry píše:je právě aktivita na takovémto fóru.
Ovšem pokud je tou aktivitou čtení. Psaním kravin ještě nikdo nezmoudřel.

Teď se na elektrotanye píše, že je potřeba pozvánka. Možná by se mi hodila, protože jako neregistrovanému mi nepovolí ani upload.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

Podobné vstupní testy jsou třeba i na ruském monitoru a už se tady o tom několikrát psalo. Souhlasím s názorem, že orientace EB je víc všeobecná, nicméně myslím si, že vstupní test do některých sekcí by zde byl jen přínosem..

Dělení je jednoduché - uživatel prošel testem = může všude. Neprošel, anebo nemá zájem ho dělat = může jenom někam..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Habesan : To máš těžký, ono je za určitých okolností čtení samo o sobě taky k ničemu, když se nemůžeš zeptat na to, čemu nerozumíš.

Jinak zvláštní registrace do určitých částí fóra tak, jak píše Killroy, by možná nebyla úplně od věci, ubylo by některých "stupidních" dotazů. Ovšem na druhou stranu mám dojem, že některé z těchto dotazů (které se objevují zejména v sekci TV techniky) působí hloupě jen proto, že si tazatel neuvedl dost potřebných údajů o problému který řeší. A to samo o sobě nemusí znamenat, že je dotyčný blb, který umí jen odšroubovat zadní dekl. Pár šikovných testů na odborné znalosti před registrací do takové sekce by možná dokázalo alespoň částečně oddělit zrno od plev.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#9 Příspěvek od ok1xgi »

Souhlas s Killroyem....do některých sekcí.....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#10 Příspěvek od procesor »

Do prípravného výboru pre takéto "sito" navrhujem našu "profesorku" a garantujem, že sa tu nebudú pertraktovať takmer žiadne otázky :lol:. a budeme si musieť nájsť iné fórum a to myslím aj tí z tej našej "Profi sek(t/c)e".

Marie Fùrie

#11 Příspěvek od Marie Fùrie »

No jen poèkejte holobrádkové, já vám to tu vytøídím, že vám pùjde hlava kolem. :twisted: :twisted: :twisted: :sm:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

Doufám, že se nebudou testy vztahovat i na již registrované. Nerad bych přišel o možnost prohlížet některé sekce.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Bojíš se, že bys neprošel testem Mařky Fůrikový nebo dokonce u Andrey? Já bych měl teda jistej celofórovej BAN, jak Mařka, tak Andrea mne mají na "blacklistu"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#14 Příspěvek od vladodyno »

Mám rovnakú otázku ako Cust

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#15 Příspěvek od tomasjedno »

Cust píše:Doufám, že se nebudou testy vztahovat i na již registrované.
A já zase myslím, že by se měl naprogramovat i test stupidity příspěvku, a na základě toho jednak prosít archiv, jednak blokovat uložení nového příspěvku :D

P.S. tím nemířím na Custa, jenom volně navazuji na jeho příspěvek!

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“