Automaticke zatvaranie brany

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#46 Příspěvek od Karya »

Zase ma ten moj pc skusa.Neviem co mu vady ze nechce dokreslit ciary.Kde este nastavim aby spoje boli hrubsie?Potreboval by som niejaky konektor z eagle pre OK1 na pin 5,6.Co mi odporucite?

Obrázek

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#47 Příspěvek od procesor »

Lebo máš tam zmätočný netlist. Na pin 7 cez R7(100) ide napájanie +12V???(vidím podľa PCB). Neviem ako presne Eagle šlape, ale minimálne GND a VDD máš tam na prvý pohľad popletené. Možno stačí premenovať najmä power spoje VDD/VCC GND/VSS. V tomto sa treba prispôsobiť menám pinov v knižnici 4093N-ky. Možno je blbá knižnica toho 4093N.
A autorúter je fuj! pri takom jednoduchom plošáku.
(Začiatky sú ťažké, predstav si ako by si robil dosku veľkosti A4 v 5. triede.)

Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#48 Příspěvek od Karya »

Tak som to zase niejak dal dohromady.Poprosim kontrolu popripade pripomienky.Dakujem

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#49 Příspěvek od Karya »

Obrázek


Mensie upravy.Co vy nato?
Naposledy upravil(a) Karya dne 25 bře 2011, 08:03, celkem upraveno 4 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#50 Příspěvek od masar »

Co my...ty s tím musíš být spokojený. Já bych ještě nebyl. Ještě jsou tam spoje, které jsou blízko jiným spojům nebo pinům (C3). :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#51 Příspěvek od Andrea »

Hlavně to vypadá, jako že to nepotřebuje napájení.

Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#52 Příspěvek od Karya »

Andrea neviem aky konektor mam dat na to napajanie.V Eagle je ich hromada a ja neviem ktory je vhodny a to iste by sompotreboval aj pre OK1 na 5 a 6 tiez neviem aky konektor tam dat.a spoj cez C3 neviem ako by som riesil.Som zaciatocnik uz to bolo premna o nervy ale jak tak sa uz to ucim vdaka vam vsetkym.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#53 Příspěvek od masar »

Můžeš tam dát třeba šroubovací svorky (wago) z knihovny con-wago-508 (W237-02P), ale také třeba jen pájecí plošky např. z knihovny wirepad.
Těch možností je spousta.
A co se týká těch průvlaků mezi piny 2,54mm - většinou to jde řešit lepším uspořádáním součástek, t.j.
1. Vzájemná pozice - tak aby vývody součástek, které mají být spojeny, byly blízko sebe. Tomu lze dopomoci také vhodným natáčením součástky.
2. Vhodná volba součástek již při prvním návrhu nebo dodatečně. Např. lze změnit pouzdro tranzistorů, odporů i kondenzátorů na jiné (větší rozteč vývodů, tvar, raidální, axiální apod.).
V případě potřeby lze (např. i v tomto schémátku) různě volit pozici jednotlivých hradel v 4093-ce (t.j. využívat funkce Gateswap a Pinswap Eaglu).
3. Když už jsme "v koncích", zvážit použití drátových propojek nebo např. "nulových" odporů.
Ale ze všeho nejdůležitější je intuice a určitá zkušenost a vytrvalost. Ten návrh se dá přirovnat např. ke skládání puzzle s tím, že jde oproti puzzle o zajímavější a užitečnější činnost mozkovou. :wink:
Lze samozřejmě používat i "berličku" pomocí kombinace "ručního" návrhu a autorouteru, s cílem donutit autorouter pracovat tak, jak chceme my a ne on.
Ale touto cestou jsi se zřejmě dal i ty.
A nakonec, mohl sis vzít jako příklad i můj návrh této desky, který jsem tu dal ve svých příspěvcích výše a součástky uspořádat podle nich. :wink:

p.s. Ještě poznámka: Vidíš, že návrh PCB není zrovna to nejjednodušší. Proto k němu přistupujeme až v případě, že jsme si návrh obvodu vyzkoušeli "na prkénku" a jsme s jeho fukcemi spokojeni. Malá změna schematu znamená, že desku můžeme vyhodit a začít znovu. Neznám schema ovládaného zařízení a tak nemohu posoudit, do jaké míry je použití optočlenu místo relé vhodné či výhodné. Roli zde hraje kromě vhodných elektrických parametrů i např. délka připojovacích vodičů. :wink:

Uživatelský avatar
Karya
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2009, 01:00

#54 Příspěvek od Karya »

masar toho navrhu DPS som si vsimol az vcera ze to je to co ja si robim.No uz to asi prerabat nebudem.Mozno keby tam pol popis suciastok tak by mi to trvalo rychlejsie takto pre mna ako zaciatocnika je to zase na dlho kym pridem co je co.Este sa chcem opitat ze vraj sa da spravit otisk na DPS ked to mam vytlacene na priesvitnej folii z lejzrovej tliaciarny.Ak ano ako na to?Dakujem

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#55 Příspěvek od masar »

Ano, tady na Bastlírně je tomuto tématu věnováno několik vláken.
Např. tohle
Jinak použij tlačítko Hledat. :wink:

Máš SZ.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#56 Příspěvek od procesor »

Jeden starší pán (nech mu je zem ľahká) robieval predlohy DPS obyčajnou atranentovou tlačiarňou (laserovku vtedy mal ťažko) na obyčajný biely papier. Priehľadnosť dosahoval poliatím tej predlohy jedlým olejom. A tých DPS vyrobil neúrekom pre širokú poloprofesionálnu výrobu.
Taký sprej za 5€ dostať, on sa tomu smial.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od workhard »

Stejně je ten plošňák nějakej divnej. Na to, co na něm je, je hrozně obrovskej :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#58 Příspěvek od masar »

Není divnej, je to jeden z prvních pokusů při seznamování se s Eaglem.
Každý nějak začínal. Já jsem před 40-ti lety používal nabroušený pilník, později lihovou fixu. Ani nechci vzpomínat, jak to někdy dopadlo. :wink:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od workhard »

No Eagle jsem až tak nemyslel, ale ty součástky jsou tam rozmístěný jak osídlení v mongolský poušti :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#60 Příspěvek od masar »

Kdepak poušť, ale spousta silnic a dálnic v neobydlených oblastech. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“