100W impuls. zdroj občas nenaběhne

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Seno
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2010, 02:00

100W impuls. zdroj občas nenaběhne

#1 Příspěvek od Seno »

Dobry den, neví či nesetkal se náhodou někdo s problémem kdy impulsní zdrojík (z GMka) po prvním zapojení naběhne, ale když ho odpojím a nepočkam aspoň 10s než se vybijou kondiky tak už nenaběhne? Když naběhne tak docela vrčí (vic nez ten druhy funkční) ale běží. Také kdyz nabehne a zahýbu trimrem na regulaci napeti (jde to u tehle 15V verze regulovat 10-19V) tak ztichne a vystpni ledka pomalu zhasne. Prostě se obcas nerozmita. Zkoušel jsem vymenit vsechny elektrolity (mimo filtracnich na vystupu/vstupu) a ted uz mi nic nenapada. Zdroj bezel asi 1,5 roku v kuse i v mrazu. Za cca 5 let uz odesel třetí (ze dvou) 1) filtracni kondenzator na vstupu 400V; 2) odesel jeden ze dvou spinacich tranzistoru. Tenhle polofunkční ale už spravit nedokažu. Diky za rady.
Přílohy
IMG_8485.jpg
(75.82 KiB) Staženo 83 x
IMG_8484.jpg
(75.12 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Co tam je za řídícího švába?

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tiger_T »

TL494

Uživatelský avatar
Seno
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Seno »

Mirda píše:Co tam je za řídícího švába?
Přesně tak TL494. Ten jsem měnit nezkoušel. Odchází?
Pár jich mám, vyzkouším tam jinej.

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tiger_T »

Většinou vyschne kondenzátor v napájení IO na pinu 12 a zdroj odmítne najet. Pokud ti odešly v některém zdroji spínací trandy na primární straně, vyměnil bych IO preventivně taky.

Uživatelský avatar
bohumilfulin
Příspěvky: 109
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od bohumilfulin »

GM nema v nabidce zdroje ktere by mely zarucovany chod v mrazu!!!
to se pak nediv ze ti odchazeji.
to je zdrejme zdroj MW a firma takove zdroje nema. Nejaky z nich neco chladnehsiho zvlada ale krivka vykonu rapidne s teplotou pada(az na 50% nominalniho)

pust chlup a kup poradny zdroj a bude klid. ale zdroje do mrazu se blbe hledaji. a stejne u zdroju fungujici pod -20st zacnou skakat ceny po tisicich. Hold armada ma vsude love

Uživatelský avatar
Seno
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Seno »

bohumilfulin píše:GM nema v nabidce zdroje ktere by mely zarucovany chod v mrazu!!!
to se pak nediv ze ti odchazeji.
to je zdrejme zdroj MW a firma takove zdroje nema. Nejaky z nich neco chladnehsiho zvlada ale krivka vykonu rapidne s teplotou pada(az na 50% nominalniho)

pust chlup a kup poradny zdroj a bude klid. ale zdroje do mrazu se blbe hledaji. a stejne u zdroju fungujici pod -20st zacnou skakat ceny po tisicich. Hold armada ma vsude love
To jsem netusil. On v mrazu behal ale nikdy ne nějak zatizenej. Ani 15%. A to by se nejak podelal a ted i v teple uz proste nenabehne? Elektrolytum mraz vadí nebo nevratne poskozuje?

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“