Televizor Siemens FS 275

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
83.240.25.42

#16 Příspěvek od 83.240.25.42 »

Ahoj všem, tak jsem se zase po dlouhé dobì vrhnul na tu TV. Vyzkoušel jsem následující:
1. na desku která je tìsnì u obrazovky (nevím jak se jmenuje, ale vedou do ní pøímo signály RGB a bývají na ní tranzistory které pøímo ovládají katody obrazovky) vedou vodièe RGB. Zkusil jsem zapojit samostatnì R, potom G a potom B. Všechny byly v poøádku a B chybná. Potom jsem Pøehodil G a B a modrá byla stále chybná, tím jsem vylouèil chybu pøed touto deskou. Chyba tedy musí být v této desce a nebo obrazovce.
2. Výstup z desky je vedem pøímo na katody obrazovky. Zkusil jsem tedy pøehodit výstup z desek a to prohodit G a B. V tu chvíli byla vadná barva G a B fungovala pìknì. Z toho jsem odvodil že obrazovka bude vpoøádku a vadná bude asi ta deska.
3. Na desce jsou 3xTDA6111Q. Myslíte že by mohla být chyba v nìkterém z nich ? Napadá mì je pøepájet a navzájem je prohodit. Poraïte prosím jestli je moje úvaha správná a co dále. Tom

Tomasek

#17 Příspěvek od Tomasek »

nikdo mi neporadí ???

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#18 Příspěvek od Frenky »

Co takhle koupit nový IO a vyzkoušet ??Zásadně je chybné,letovat na zkoušení fungující obvod,může se poškodit prohřátím,poškodí se tištěný spoj,může se ulomit nožička.Zásada je asi taková,buď něčemu rozumím,alespoň minimálně,nebo tomu nerozumím a pak si to nechám odborně opravit...na opravu je potřeba schema,měřící přístroj a zkušenosti,bez toho je to těžké...
NÁVOD VYMĚŇ TO A TO NENÍ RADA,CHCE TO TAKÉ TROCHU VLASTNÍHO
SNAŽENÍ,NĚCO SI NASTUDOVAT....ZNÁT PRINCIP A ČINNOST OBVODŮ
Nový IO se dá pořídit za pár korun,tak v čem je problém....je to jen
cena za několik pivíček....... :beer:

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#19 Příspěvek od TomasX »

Tomasek píše:nikdo mi neporadí ???
Chytrejch rad dostaneš, jak vidím, milion.
Tvůj postup i úvahy jsou dobré. Když jsi se dostal až sem, tak ten IO přehoď taky. IO řady TDA61xx běžně odchází, ale proměř taky rezistory kolem něho.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Kedze su tam 3 farby, tak tam mas 3x to iste zapojenie - tak staci zobrat merak a porovnat.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#21 Příspěvek od Frenky »

Pokud přehodí vadný IO do funkčního obvodu ,pouze může dojít k dalšímu poškození tohoto obvodu,přerušení odporu,zkratu diody atd,takže si pouze přidělá práci...tak nevím,co je *chytrého* na radě zkusit obvod nový a do funkčního obvodu nezasahovat.... :friday:

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#22 Příspěvek od TomasX »

Frenky píše:...tak nevím,co je *chytrého* na radě zkusit obvod nový a do funkčního obvodu nezasahovat.... :friday:
Tak se Frenku nezlob :wink: První věta je OK, ale člověk který poškodí letováním IO je lama a měl by jít hnojit zahrádku, to ale Tomasek asi nebude. Sice nebude " machr" našeho kalibru, ale něco asi ví.
Navíc každý si ničí svoji televizi a stejně potom přijde k nám. :lol:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Tomasek

#23 Příspěvek od Tomasek »

díky moc za rady. Nejsem machr vašeho kalibru pøes televize, ale myslím že slušnì rozumím slaboproudu a hlavnì mikroprocesorové technice. Není pro mì vùbec žádný problém obvod vymìnit za jiný a tak to vyzkouším. A kdyby náhodou pøece jenom nìco odešlo tak TV vyhodím, dostal jsem ji od kámoše zadarmo, aby ji nemusel vozit na smetištì. Tom

213.168.170.242

#24 Příspěvek od 213.168.170.242 »

Ještì bych dodal. Kolega než tu TV chtìl vést na smetištì tak ji dal do opravy a vùbec s tím nehnuli. Stále se vymlouvali že nemohou cosi sehnat atd. Prostì opravna v Brnì a takové jednání. Jestli to bude trapným obvodem za 100Kè tak to by mì teda dost štvalo. Ještì se ho zeptám na jméno opravny. Tom

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#25 Příspěvek od Frenky »

Chybí tady údaj o napětí na katodách ???Jinak vypadá to na slabou obrazovku - slabá modrá...mohla si prásknout a poškodit i IO v modrém
kanále...pokud byl TV v opravně skutečné,ne v nějaké kočárkarně,tak
by to asi odpovídalo............. :friday:

Tomasek

#26 Příspěvek od Tomasek »

ahoj, myslel jsem že vadnou obrazovku jsem vylouèil v pøedchozích krocích, kdy mi modrá barva fungovala a nejela zelená. K èemu mi bude napìtí na kotodách ? Tím zjistím jestli je IO vpoøádku ?

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#27 Příspěvek od TomasX »

Tomasek píše:ahoj, myslel jsem že vadnou obrazovku jsem vyloučil v předchozích krocích, kdy mi modrá barva fungovala a nejela zelená. K čemu mi bude napětí na kotodách ? Tím zjistím jestli je IO vpořádku ?
To je jasný. Vada je v "B" konc. stupni a jeho okolí. IO a pár odporů. Vypni TV odpoj tu desku obrazovky (pokud má konektory), sundej ji z obrazovky, vybij elyty a ohmmetrem porovnej jednotlivé odpory ( máš to tam třikrát), když nic nenajdeš vraž tam švába "B" a modli se aby ta obrazovka opravdu nestřílela.
A máš to zadarmo!!!! Jak říká Béda Trávníček.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#28 Příspěvek od MirekMH »

Myslím,že baňka je po smrti,alespoň co se týká té modré......tady pomůže jen svěcená voda a nebo regenerace. Jo ještě jedna věc zabere na 100%,a to je zběrný dvůr...........

194.108.143.35

#29 Příspěvek od 194.108.143.35 »

MirekMH píše:Myslím,že baòka je po smrti,alespoò co se týká té modré......tady pomùže jen svìcená voda a nebo regenerace. Jo ještì jedna vìc zabere na 100%,a to je zbìrný dvùr...........
Co takhle èíst o èem se tady píše??? :wink: Potom bys nemusel vypustit takovej BLÁBOL :lol:

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#30 Příspěvek od MirekMH »

OK,OK,nechal jsem se unést obrázky....... 8-)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“