UV zářivky pro mazačky EPROM - SKONČENO

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

UV zářivky pro mazačky EPROM - SKONČENO

#1 Příspěvek od css »

Neshání někdo germicidní UV-C zářivku 253,7nm, 4W, délka 136mm pro EPROM mazačky? Řeším teď tenhle problém, pár jsem jich objevil na netu za šílené ceny od 500Kč výše, až u jednoho distributora by byly k mání za cca 250Kč zářivky značky Sylvania. Bohužel je musí objednat ve Francii a minimum je 10ks, nechtěl by se někdo ke mně přidat?
Naposledy upravil(a) css dne 26 bře 2011, 11:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

V mazačce z Elnecu je Philips TUV 4W, netřeba jí kupovat v zahraničí.

http://www.svitidla-osvetleni-elektro.c ... z/d-86646/

Michal

Uživatelský avatar
precizek
Příspěvky: 105
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od precizek »

Stačí jakákoliv 4W UV zářivka. Já kdysi vyrobil mazačku Epromek s klasickýma UV zářivkama např. co jsou v lapačích hmyzu. A funguje to bez problémů. Radši jsem tam dal 2ks,ale když jsem jednu vypnul,tak to v pohodě maže i s jednou. Dal bych tam třeba toto a vyřízené... http://www.moje-elektro.cz/svetelne-zdr ... apac-hmyzu

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#4 Příspěvek od css »

Tak zářivku se mi nakonec podařilo objednat za rozumnou cenu lehce přes 200Kč i v jednom kusu. Díky všem, co se snažili pomoct, bohužel žádná z nabízených alternativ nebyla 100% náhrada (jiný rozměr, výkon, filtr apod.) a já ze zásady odmítám opravy stylem "že to tam člověk ňák nabastlí, narve a přidrátuje, ono je to podobný a bude to taky fungovat". Radši si počkám, seženu originální díl a provedu to profesionálně.

Dík Petr

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Ta Philipska je podle mě 100% kompatibilní náhrada, stejný výkon, vlnová délka, rozměry, co je jinak ?
Michal

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“