Jaký elektrický sporák?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Jaký elektrický sporák?

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Kterou znaèku byste doporuèili? Je to pro máti a ta na starém i zavaøuje. Udržela by sklokeramika váhu toho velkého zavaøovacího hrnce nebo radìji klasické plotýnky? Sám mám doma sklokeramickou varnou desku MORA, která šlape už víc než 10 let a horkovzdušnou troubu téže znaèky.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
na to zavařování určitě klasické plotny. Sklokeramika je super, ale je poměrně křehká a jakékoliv poškození z venku jde na triko zákazníka. Ohledně značky bych já osobně volil něco „domácího“, takže asi tu Moru. Má celkem rozumné ceny a dobrou dostupnost ND. Šťastnou ruku při výběru.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Jeste postreh. Pozor at to nema dotykove ovladani mezi prednimi plotnami kdyz tam jso varici hrnce tak je to adrenalin. Taky jsem pripojoval electrolux a ta krysa nejde zapnout pri vypadku jedne faze (na vesnici dost neprijemne).
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#4 Příspěvek od pospisjak »

Já se teď taky rozhoduju pro sklokeramiku... Je tam možnost vyměnit to topné těleso, pokud by se přepálilo, nebo je to zalitý a musí se vyhodit celá deska?
Máte s tím někdo takovéto zkušenosti nebo se to na sklokeramice nestává?
Ono Mora sice dává záruku 5 let na sporák a taky 5 let na bezplatnou výměnu při prasknutí desky, ale i tak by mě to zajímalo.
Konkrétně se zajímám o Mora MEC67322FW - šířka 60 cm a má pořádnou troubu, veme 2 plechy naráz - stejně mamka vždycky peče dvojnásobnou dávku, tak se to vyplatí :D

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od janousek »

Někde jsem se dotazoval, údajně lze topná tělesa vyměnit, není třeba vyhodit celou desku. Dneska bych asi zkusil indukční desku, ale nikde jsem ji nenašel jako součást sporáku. Jenom samostatné varné desky s ještě dost vysokou cenou. :beer:

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#6 Příspěvek od pospisjak »

Na indukční sporák za slušnou cenu jsem nikde nenarazil (pokud vůbec nějaké jsou). A kupovat desku a troubu zvlášť a ještě to zabudovávat do linky - to je u indukce šílená pálka - přesahuje rozpočet. Proto než obyč indukci, tak radši lepší sklokeramiku - s dvojitejma zónama, oválnou zónou na pekáč, velká multifunkční trouba, třída A a to do 15 000 mi přijde dobrá volba, akorát nevím, jak je to s těma tělesama. Jako zboží nebo náhradní díly jsem to nenašel, jenom samé litinové plotýnky. Proto se ptám :roll:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

Podívej se po účinnosti sklokeramiky a indukce, třeba změníš názor. http://www.ekolist.cz/dotaz.shtml?x=2068655 Případně koukni někam na diskuze, kde se tím zabývají a přečti si zkušenosti s jednotlivými deskami. Všeobecně si tam víc chválí indukci. Něco je je třeba tady http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... it=indukce nebo http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... 4%8Dinnost
Přílohy
indukceorez.jpg
(17.65 KiB) Staženo 125 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

pospisjak píše:Je tam možnost vymìnit to topné tìleso, pokud by se pøepálilo, nebo je to zalitý a musí se vyhodit celá deska?
Máte s tím nìkdo takovéto zkušenosti nebo se to na sklokeramice nestává? :D
topná tìlesa lze u sklokeramik celkem jednoduše vymìnit (nic zalitého tam není), obèas se stane že nìjaké odejde, ale nebývá to nijak èastá závada

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#9 Příspěvek od warp »

Trochu starej (2006) pùvodní dotaz, já jsem pøed rokem na chatu kupoval sporák klasickej plotýnkovej s troubou co má i ventilátor a to Zanussi ZCE560MW1 a funguje bez problémù. Sklokeramika je vhodná pro nové kuchynì, s použitím vhodného nádobí (starej zavaøovák by se ohøíval naprosto neúèinnì), my to máme taky - proto klasika

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“