BM 384

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kingjan
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2008, 01:00

BM 384

#1 Příspěvek od kingjan »

Predám elektrónkový milivoltmeter TESLA BM 384 - funkčný. Zn. Lacno.
Přílohy
P1030476.JPG
(286.79 KiB) Staženo 231 x

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od zdenoeddie »

Vzal by som ho do zbierky, ak je za dobru cenu, odkial ste?

Uživatelský avatar
kingjan
Příspěvky: 17
Registrován: 31 říj 2008, 01:00

BM 384

#3 Příspěvek od kingjan »

Som z BB. Cena je 20€

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od zdenoeddie »

ok dakujem popremyslam

Uživatelský avatar
MrSLave
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2010, 02:00

BM384

#5 Příspěvek od MrSLave »

zhanam schemu BM384 novsia verzia ktora uz nema otocny prepinac na meranie , kalibraciu, a nastavenie anodoveho prudu, viete mi stym niekto pomoct? Dakujem

Uživatelský avatar
analytic
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2008, 01:00
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

BM384 - závada

#6 Příspěvek od analytic »

Vážení, zkuste mě navést kde hledat chybu u BM 384. Koul jsem je na aukru, po zapnutí se nažhaví a ručička jde při (odpojených svorkách) "za roh a kmitá na konci stupnice", stejně se chová i v kalibračním režimu a na všech rozsazích.
Vnitřní zapojení nepoškozené, všechny diskrétní součástky (TR, C, diody) se zdají být OK, elektronky nekontrolovány. Všechny elektronky žhaví, zdroj funkční.
Jde o novější verzi s polovodičovými diodami. Nemá někdo alespoň schema této nové verze s napětími v kontrolních bodech ?
Kde byste hledali chybu ?

Analytic analytic@seznam.cz

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od mtajovsky »

Zkontroloval bych nejprve vsechny blokovaci kondenzatory ve vetvich s napajenim, tj. C6,12,16,19. Dale blokovani 2. mrizek C10,14,18. Stabilita a zvlneni zdroje.
Vubec jako prvni vec se starym pristrojem, kterou delam je, ze po vycisteni a mechanicke kontrole vezmu Zajicuv meric ESR a zkontroluji vsechny elyty. 85% zavad je v nich. V BM384 je jich hafo, ve svem jsem menil 2.
Pak bych blokoval 1. mrizky nejprve E5, pak E4, E3, E2, aby se zjistilo, ktery stupen kmita. To je ale osemetne, protoze E2 - E5 jsou ve smycce zpetne vazby.

Uživatelský avatar
analytic
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2008, 01:00
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

BM 384 problém vyřešen

#8 Příspěvek od analytic »

mtajovsky píše:Zkontroloval bych nejprve vsechny blokovaci kondenzatory ve vetvich s napajenim, tj. C6,12,16,19. Dale blokovani 2. mrizek C10,14,18. Stabilita a zvlneni zdroje.
.........................................
Ano, trefil se do černého. Vzal jsem svůj jednoduchý ručkový ESRmetr a prošel včechny elyty. Dva znich byly total kaput, byly úplně suché, ač na pohled jako nové. Byl to ten velký 2000uF/25V a jeden z řady 50uF/250V. Tak jsem tam dal "dnešní provenienci", které jsou menší než 1/10 původních velikostí a mašinka jede.

Jen se ještě zeptám podle čeho doporučuješ kalibrovat. Nemyslím kalibraci na červenou tečku ale srovnávat měřenou hodnotu podle nějakého etalonu. Nemám kalibrační zdroj, myslíš že je možno přibližně porovnat s normálním (lepším multimetrem MY64) třeba podle napětí 10V/50Hz ze síťového trafa nebo raději podle 1KHz z generátoru BM 344?. Předpokládám že to druhé.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od mtajovsky »

BM384 jsem kalibroval podle Metex 3860D na nejakem nizkem kmitoctu, myslim kolem 400 Hz. A potom jsem zkontroloval kmitoctovou charkteristiku podle meridla na generatoru, ktere je prosty diodovy detektor a tak by to nemel ovlivnit.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“