Jak přečíst obsah 12F508 ?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Jak přečíst obsah 12F508 ?

#1 Příspěvek od Celeron »

Jen orientacni dotaz. Jde precist obsah naprogramovany 12F508? Co bych pripadne potreboval na disasm a naprogramovani? Potrebuju zmenit nejakou konstantu v jednoduchym DC regulatoru...
Jirka

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Po připojení pár vodičů přes ICSP to jde (aspoň minulý týden se mi to povedlo), přes kompatibilní programátor a ICprog ho můžeš přečíst, ten program obsahuje i deassembler na PICy 12-kové řady, což snad taky pomůže, zpět zkompilovat to půjde snad přes MPlab (ten se dá použít i místo ICProgu, závisí to na programátoru), naprogramovat zase přes ICProg, a ohledně detailů si budeš muset poradit sám :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Atlan »

ked je aktivovane CP tak si možeš piskať...alebo kupit elektronovy mikroskop ::D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Hmm, je to ze seriovy produkce, takze to CP se da predpokladat. Dik.
Jirka

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Ta jsem si také říkal - a zatím jsem většinu PICů přečetl (od 12Fx až k 18Fx) - většinou mívají už ošetřené vstupy (reset a hodinový + datový vstup/výstup) na přeprogramovávání, tak se nemusí ani vytahovat z desky :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

ohryzek36 píše:Ta jsem si také říkal - a zatím jsem většinu PICů přečetl (od 12Fx až k 18Fx) - většinou mívají už ošetřené vstupy (reset a hodinový + datový vstup/výstup) na přeprogramovávání, tak se nemusí ani vytahovat z desky :D
Na ty desce je opravdu asi 5 vyvodu z procesoru na piny na okraji. Tak to zkusim.
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“