Vadí zhoršené rozlišování barev moc?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od pajosek2 »

Já to mám za 44. Tak nevím jestli nemám vrátit řidičák,vyhlášku 50 a nechat si od nezávislé osoby popsat jak doopravdy vypadá moje žena. No,asi s tím budu muset žít.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#32 Příspěvek od Artaban001 »

Mě vyšlo 53 bodů. (notebook Toshiba Tecra S11-166) Jas kontrast a ty další věci kolem jsou "default"

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od GeorgeB »

Já to zkusil na notebooku Acer extensa5235 a výsledek 18. Taky to pak zkusím po ránu na jiným monitoru. Jinak u doktora na barvocit jsem neměl problémy rozpoznat co na obrázku je.
Jinak mimochodem nemáte pocit,že čím později (v nočních hodinách) sem vkládáme naše výsledky, tak jsou horší a horší? Snad jen jedna výjimka.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#34 Příspěvek od Artaban001 »

nepodařilo se mi "vynípnout" ten colorgram, ale nejvíc chyb bylo v tý "modrozelený části" jinak první dojem, když jsem notebook zapl poprvé, že jde jaksi do "modra" (u bývalýho mého monitoru WiewSonic se to nazývalo vyšší teplota zobrazení, nebo nějak tak)

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#35 Příspěvek od Holly »

Zajímavé, já 6 bodu LCD Fijitsu Siemens P20-2.
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od radek89 »

Já měl 3 body na CRT monitoru LG 773N.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#37 Příspěvek od Mysteri »

Počkaj 2-3 mesiace a možno aj u Vás v ČR posranci schvália zákon, kedy Ti to problém už nebude robiť. U nás aktuálne stačí, aby vodič autobusu, kamióna,vôbec videl na tabuľke u očného, to ľahko zapamätateľné, veľké, v prvom riadku hore osamotené písmeno ,,T", mal aspoň jedno funkčné oko, a môže vidieť čiernobielo.... :roll:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#38 Příspěvek od kejki »

Rozhodně souhlasím s vlivem zobrazovače, já jsem přece dokonalý. Za 18, ale díky neinstalování CCC neumím stáhnout monitor a bylo mi to dost nepříjemné.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#39 Příspěvek od PeteBurns »

Všetci tu také skóre píšete, že chudák oglop si bude myslieť, že je vlastne úplne farboslepý :twisted: Ja mám perfektný zrak, aj čo sa týka ostrosti, aj farieb, a na mojom staršom noťase skóre 55, tak som sa nasral, pripojil ho na novú LCD telku s IPS panelom, skóre 13, takže som nasratý aj tak, neverím, že niekto vidí tie farby ešte lepšie :boid: :lol: Ani neverím, že by tie nové LCDčka mali zlé farby, zdajú sa byť nádherné, či už pri pozeraní fotiek alebo telky, skôr mám pocit, akoby v tom programe naschvál použili niektoré políčka rovnakej farby :twisted: Neviem či by to pomohlo, vypeckovať farby a kontrast na maximum, už nemám chuť to takto neskoro skúšať, no skôr by ma zaujímalo foto LCDčka a CRTčka vedľa seba, aký je medzi nimi skutočný rozdiel v podaní takýchto malých farebných rozdielov, lebo CRTčko už nemám :? Skúšal to niekto aj na novom LCDčku a na plazme? Či aj tam sú pozorovateľné rozdiely? Lebo zjavne medzi starým a novým LCD panelom je dosť veľký rozdiel, na to nemusím ani robiť takéto testy, stačí pozrieť jedinú fotku, a ten rozdiel je dosť výrazný, ale čo som porovnával nové LCDčko a plazmu vedľa seba, tak sa to zdalo byť veľmi podobné...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#40 Příspěvek od helios »

Otázkou je, či boli všetci takí úprimní ako ja. A nevyhováram sa na neskalibrovaný LCD... :P
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

No byl jsem kdysi u lapiduchů a tak vím , že zdravých lidí bylo tak 20% , zdravý zub měl v 19 tak každý 50sátý a barvocit postiženo tak do 10seti ze sta . Platilo u schopen odveden . Měl jsem teda možná malý vzorek , 2000 manů .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od hafca »

PeteBurns
Kdysi jsem měl na starosti malý minilab. Jednou bylo potřeba přijmout další ženskou ke stroji. Udělal jsem si pár testovacích fotek a chtěl jsem po nich vědět, která je špatná a proč. Divil by ses, kolik jich neprošlo právě kvůli špatnému vidění barev. A to ty fotky měly daleko větší barevné rozdíly než tady. Byly mladé a na monitor to také nešlo svést.
Někdo to prostě vidí líp a někdo ne, ale žít se s tím dá v pohodě. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Tiger_T »

Super testík! Na CRT pohoda a na LCD na notebooku to jde taky, ale je to na :opravar:
Přílohy
Hue test.JPG
(72.06 KiB) Staženo 36 x
Naposledy upravil(a) Tiger_T dne 06 dub 2011, 11:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od GeorgeB »

Tak na LCD Benq FP71G+ mám výsledek testu 8. Což je o 10 lepší než na notebooku a v noci.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od hafca »

Tak mi to taky nedalo a zkusil jsem to ještě jednou. Jiný čas, jiné brýle, stejný monitor (LCD Samsung SyncMaster T220) i jeho nastavení a výsledek je 3.
Chce to asi víc soustředění a nedělat test večer po celodenním koukání do monitoru.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“