Optika v rádiu/navigácií NCDR1100

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 9
Registrován: 15 črc 2010, 02:00

Optika v rádiu/navigácií NCDR1100

#1 Příspěvek od Arwy »

Ahoj, chcel by som vás poprosiť o pomoc pri identifikácií typu CD optiky v autorádiu/navigácií Siemens VDO - NCDR 1100. Mechanika zle načítava CD. Podľa tvaru optiky vyzerá ako RAE-0150Z, RAE0152Z ale nepodarilo sa mi nájsť nejakú bližšiu špecifikáciu týchto optík.
Celá CD mechanika sa predáva pod označením DA34-01E, ale jej cena sa pohybuje od cca 200 EUR hore.
Ďakujem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zo spodku optiky je odmomtovaný plechový kryt, ktorý zapadá do šneku.
Obrázek

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

#2 Příspěvek od jano1154 »

--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Mám tu před sebou novou RAE0152Z, vypadá na první pohled stejně, ale bacha na to, leží mi tu právě proto, že vypadala úplně stejně jako RAF0152, která nakonec do té věže ve skutečnosti patřila. Takže bude potřeba dohledat správný typ optiky podle modelu autorádia.

EDIT : na polském fóru jsem našel informaci, že ta jednotka by měla být RAE0142Z

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 9
Registrován: 15 črc 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Arwy »

Dík za rady chlapi. Tak že mala by to byť RAE-0142Z+IC. Len neviem čo znamená to IC, lebo sú v ponuke aj bez IC.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

Laser

#5 Příspěvek od jano1154 »

Som si všimol že tieto lasery sú aj z IC aj bez neho.....Tvoj 2 obrázok pohlad z hora , je vidieť kúsok IC na prívodnom pásovom vidiči a je aj taký ktorý ho tam nemá.
Písal som že napíš dotaz do avelmaku poprípade im pošli foto !
Majú ho, ale či Ti ho predajú aj bez mechaniky.
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 9
Registrován: 15 črc 2010, 02:00

#6 Příspěvek od Arwy »

Písal som do Avelmaku a aj do Tsnova hneď po Tvojom prvom príspevku, tak uvidím čo odpíšu.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 9
Registrován: 15 črc 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Arwy »

Takmer po dvoch mesiacoch a dvoch neúspešných pokusoch o kúpu sa mi do tretice podarilo zohnať optiku RAE-0142Z+IC. Po výmene sa však nič nezmenilo, autorádio nenačíta žiadne CD. Ani navigačné, ani hudobné, ani originál a ani napálené.
Na CD optike som nič nenastavoval, len som ju namontoval a odstránil cínovú poistku na páskovom vodiči.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Píšeš, že prvá optika zle načítala, nová že nenačítá vůbec. Tak jak je to opravdu? Roztočí se disk? svítí laser? pojíždí vozík? Když potřebuješ radu, tak je třeba podat co nejvíce přesných informací. I zdánlivá bezvýznamná maličkost může vést k odhalení závady. Z vlastní zkušenosti nevylučuju ani závadu nové jednotky Tady to je detektivka. Neplést si s dnešní policejní kriminalistikou (zkorumpovanou, neschopnou, prolhanou).
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 9
Registrován: 15 črc 2010, 02:00

#9 Příspěvek od Arwy »

Po opätovnom rozobratí mechaniky a vyčistení novej laserovej optiky všetko funkčné.
Dík za rady.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“