Jakou základní desku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ovecka
Příspěvky: 55
Registrován: 29 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Jakou základní desku

#16 Příspěvek od ovecka »

PC01 píše:ahoj, přemýšlím o koupi nového PC (základní desky) a když sem se koukal na fotky základních desek co nabízí na netu, tak všechny mají hrozně málo slotů na karty. To je tak dneska všude? Měly tam jenom asi 3 sloty co sem viděl a z toho asi jen 1 normální PCI.. Já tam potřebuju dát nejmíň: Grafiku, zvukovku, řadičovou kartu pro IDE disky, možná i řadič pro serial ATA, a časem počítám ještě televizní kartu a kartu s paralelním portem pro tiskárnu (což už nové desky asi na desce nemají).
Dá se sehnat deska aby měla aspoň 5 slotů a aspoň 3 normální PCI?
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000010OD
tuhle bych ti doporučil, kvalitní zvuk má teď už téměř každá základní deska (žádné rušení ze zvukové karty a takové to "ťapkání" procházejících dat,ale další zvukovce se nebráním (sám mám od SB za 1700kč zvukárnu a už ji nachci ani vidět :D), LPT port má, dostatek sata portů také, takže omezíš 2 přídavné karty...grafiku tam narveš jakoukoliv, TV kartu také,procesor, můžu doporučit tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 3000000Y37, já ho přetočil až na 5GHz, pro normální práci a hry bohatě postačí i v základu, ramky téměř jakékoliv, na frekvenci nezáleží, ani časování neřeš, prostě vem nejlevnější DDR3, a zdroj, pokud máš obyčejnou grafiku a né žádnýho žrouta http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V4000P5G tak tohle by ti mělo bohatě stačit, sice je to energy knight, ale navrhoval to seasonic (sice jsou použité horší součátky atd. ale to není podstatné pro tvou práci). To je tak vše :)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Sry; keď už novú zostavu, nebol by lepší Intel (energeticky, výkonnostne i spoľahlivosťou)?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#18 Příspěvek od kejki »


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Já už bych zase do něj nikdy nešel. Jedna zkušenost s AMD mi stačila. Zlatý intel. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
ovecka
Příspěvky: 55
Registrován: 29 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kroměřížsko

#20 Příspěvek od ovecka »

ono je vcelku jedno jestli intel nebo AMD, ale když AMD, je k tomu lepší ATI chipset, a povětšinou i AMD grafika je to takové provázanější (samozřejmě že lze použít i Nvidia ničemu to nevadí), u intelu je lepší nvidia chipset a grafika jaká je ve výhledu :D, a ke spotřebě, tady je to úplně na stejno, intel je vždy dražší a o kousek výkonější ale kupovat dražší intel kvůli 5-10% výkonu nemá smysl a spolehlivost.... tady bych na takovou věc nenarážel obě platformy mají své mouchy....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

nVIdia chipset? Fuj, k Intelu jedine Intel :!:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Tak já bych si to dovolil poopravit. Již takových 8 let nedodávám desky s AMD a grafiky od nVidie a vše funguje na 100%. Dokonce životnost zdrojů EC s 450W není menší než 5 let, když tam nejsou takové sračky, které jak píšu už nedodávám.
Výkon Intelu oproti AMD nemá naprosto nic společného s cenou. To byla a je smyšlenost masochistu (dodavatelů desek s AMD) :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“