Pomoc při úpravě programu pro PIC

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
shocky22
Příspěvky: 12
Registrován: 25 dub 2011, 02:00

Pomoc při úpravě programu pro PIC

#1 Příspěvek od shocky22 »

Hledám někoho, kdo by byl schopný upravit již hotový program pro PIC. Zřejmě je vněm od původního autora chyba (buď ji odstranit nebo obejít). Samozřejmě to nechci zadarmo. Případným zájemcům pošlu podklady. Děkuji

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

Hoj

Není podle čeho posuzovat. Napiš alspoň o co jde.

Uživatelský avatar
shocky22
Příspěvky: 12
Registrován: 25 dub 2011, 02:00

:

#3 Příspěvek od shocky22 »

Uz delsi dobu resim jeden problem v konstrukci s Pic. Bohuzel nejsem sám autorem programu (původní autor už není k dispozici). Jedna se o rizeni lihne na vejce. V programu bude asi zrejme chyba. Funguje to tak, ze je tamPIC 16F73 a EEPROM 24C64. Problem je, ze pri nastaveni pozadovane teploty, kterou to ma drzet se teplota ulozi a zasne regulovat. Prubeh namerene teploty se vykresluje na lcd (poslednich 36 hodin). Jakmile dojde nakonec lcd (36.hodina) mel by se graf posouvat, ale stane se to ze zasne od leva izet postupne cely obsah displeje. Jakmile vypnu a znovu cele zarizeni zapnu uz to funguje korektne klidne i mesic, dokud se tedy tlacitkem nezmeni pozadovana teplota na jinou. Pokud by jste mel zajem mohu zaslat veskere dostupne materialy (schema, obsah PIC a EEPROM - oboje se musi progrmovat).

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#4 Příspěvek od mat100 »

Pokud můžeš hoď ten program sem.

Uživatelský avatar
MiroH
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2011, 01:00
Bydliště: Nitra

#5 Příspěvek od MiroH »

Obavam sa, ze to bude hex subor, teda strojovy kod procesora a uprava znamena spatny inziniering a dorobenie pozadovanej upravy, v takychto pripadoch byva jednoduchsie a lacnejsie to napisat cele znova. Ak to bude v zdrojovom kode, tak to je ine kafe.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#6 Příspěvek od mat100 »

Je k tomu i zdroják, ale bohužel v C a strojovým překladem v asm.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

ved Cko je fajn...teda ked to je okomentovane....

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#8 Příspěvek od mat100 »

Hoj

Okomentované to je. Já C neumim, tak jsem upravoval strojový překlad do asm. :? Možná to nebude fungovat, tak pak bude muset nastoupit někdo jiný.

Uživatelský avatar
shocky22
Příspěvky: 12
Registrován: 25 dub 2011, 02:00

re

#9 Příspěvek od shocky22 »

mat100 píše:Hoj

Okomentované to je. Já C neumim, tak jsem upravoval strojový překlad do asm. :? Možná to nebude fungovat, tak pak bude muset nastoupit někdo jiný.
Tak bohužel se vloudila chyba. Ještě jsem posílal údaje na mail.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#10 Příspěvek od mat100 »

Hoj

Už je to nad moje síly. Strojový překlad originálního hex souboru už nejde dále louskat. Prosím někoho dalšího a pomoc.

Uživatelský avatar
shocky22
Příspěvky: 12
Registrován: 25 dub 2011, 02:00

re

#11 Příspěvek od shocky22 »

mat100 píše:Hoj

Už je to nad moje síly. Strojový překlad originálního hex souboru už nejde dále louskat. Prosím někoho dalšího a pomoc.
Myslím, že bude nejlepší jít cestou nejmenšího odporu. Nemá někdo jednoduché schéma na časovač jeden cca sekundový impulz jednou za cca 35 hodin? Jde pouze o cenu výroby. Připojim to na mclr a hotovo.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#12 Příspěvek od mat100 »

No ono taky záleží kdy dojde k tomu přerušení. Když k němu dojde při zápisu do eeprom, tak to taky může přestat fungovat.

PS: ten spínač bude hodně těžké vyrobit. Chtělo by to kaskádu dekadických čítačů.

Momentálně nemám moc času, až budu mít chvilku ještě na to kouknu.

Uživatelský avatar
shocky22
Příspěvky: 12
Registrován: 25 dub 2011, 02:00

re

#13 Příspěvek od shocky22 »

mat100 píše:No ono taky záleží kdy dojde k tomu přerušení. Když k němu dojde při zápisu do eeprom, tak to taky může přestat fungovat.

PS: ten spínač bude hodně těžké vyrobit. Chtělo by to kaskádu dekadických čítačů.

Momentálně nemám moc času, až budu mít chvilku ještě na to kouknu.
No jeste zkusim pohledat taky, uvidime.

Uživatelský avatar
shocky22
Příspěvky: 12
Registrován: 25 dub 2011, 02:00

Re: re

#14 Příspěvek od shocky22 »

shocky22 píše:
mat100 píše:No ono taky záleží kdy dojde k tomu přerušení. Když k němu dojde při zápisu do eeprom, tak to taky může přestat fungovat.

PS: ten spínač bude hodně těžké vyrobit. Chtělo by to kaskádu dekadických čítačů.

Momentálně nemám moc času, až budu mít chvilku ještě na to kouknu.
No jeste zkusim pohledat taky, uvidime.
novy poznatek. Vcera sem si naprogramoval deset 24c64a. Ctyri chodi spravne a sest zlobi. Kdyz tu funkcni pamet strcim do konstrukce misto te vadne tak to chodi taky. Dela to tedy eepromka. Ale proc jen nektere.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#15 Příspěvek od Atlan »

A su od rovnakeho vyrobcu ? CAsovanie sedi, pullup odpory su zapojene a dobre ? priebehy na zbernici ?

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“