Domací kino Samsung HT-Z220, motor unašeče CD / DVD jednotky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Domací kino Samsung HT-Z220, motor unašeče CD / DVD jednotky

#1 Příspěvek od robo »

U tohoto domaciho kina se spatne roztačí CD/DVD medium. S dvd mediem, kdyz mu pomuzu v roztoceni, se film rozjede. Bez DVD media se po open/close sebou motor jen trosku skubne. Na motoru je oznaceni jq24-35i350fl, ridici integrac je AM5766. V CR jsem tento motor nesehnal, jen na ebay. Existuje nejaky ekvivalent originalu sehnatelny v CR.. Pripadne pokud by nekdo mel 1 motor volny, k prodeji, bude velmi vdecen.? Dekuji.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#2 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

byly by dobré rozměry motorky a napětí, to by se dala ekvivalentní náhrada :wink:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Motor nebývá kritický, nejdůležitější parametr je délka osičky :wink: dávám tam z CD-Romek a ještě se mi nestalo, že by to nefungovalo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

@workhard-obdobne som riesil u tatkovho grundiga...a zatial to slape :)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Prumer motorku cca 24mm, celkova vyska 20,2mm, prostor mezi talirem je 2.7mm. Na jake napeti je to nevim. Snad by to melo jit zjistit, rozsifrovat z oznaceni.
http://www.alibaba.com/product-gs/27241 ... 350F_.html
Tady je nekdo i prodava.
Naposledy upravil(a) robo dne 28 dub 2011, 17:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#6 Příspěvek od Eleman »

Tady: http://www.ame.cz/QIShop/group/78132_10 ... asece.aspx určitě něco vybereš.
Důležitá je délka osičky, pak teprve napětí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od Philip_Fry »

Originál má ASWO objednací číslo 2227515, dodává AME. Je to komplet motorek s unašečem.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#8 Příspěvek od Hanizek »

Jak už tu padlo, klidně tam narvi jakýkoliv spindle na stejné napětí, který bude rozměrově vyhovovat.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

tak jsem dal na test motorek z autoradia s cd mechanikou. unasec ma stejnou vdalenost od motorku jak original. Nevim kvalitu nahrad. motorku. Ale chova se to stejne jak original motor. musim mu pomoci v roztocenim. jak se chytne laser a zacne cist, rozjede se v pohode film. napeti motorku neznam.zkusim to omerit za provozu. V ASWO nemam registraci a v AME jsem primou nahradu nenasel. CD rom mechaniky z pc mam asi 4kousky. ale jsou postarsiho data a motorky jsou tam jine, pro me nepouzitelne.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od Philip_Fry »

Tak do ASWO registraci nepotřebuješ, stačí jen napsat do AME to objednací číslo a oni ti ho dodají... Nebo prostě zkusit upravit jiný motorek, jak už tu několikrát zaznělo.

EDIT : Ona ta náhrada jiným motorkem je velmi vhodná i z ekonomického hlediska, ten originál stojí skoro 300Kč.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#11 Příspěvek od Hanizek »

Ten druhý motorek bude asi také vadný.

Já to zjišťuju tak, že motorek připojím k laboratornímu zdroji přes malý odpor (pár ohmů) a osciloskopem snímám úbytek na tom odporu. Dobrý motorek má "hladký" průběh. Poškozené tam mají různé špičky apod. neřádstvo.

Mimochodem - dají se použít i motorky pro výsuv dvířek mechaniky nebo pro posun laseru. Jde jenom o tu osičku.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Philip_Fry: Dekuji. Ale ten muj motor ma na konci L a oni maji bez toho pispene L. Nevis jaky je mezi nima rozdil ?

Edit: Origos motorek jsem otestoval na lab. zdroji. Uz pri 0,9 V ma slusnou silu. Pres spodek motorku jsem do nej vpravil trosku mazadla. Parkar jsem ho projel na 6V. Aby se probral k zivotu. A vrazil jsem ho zpet. Vysledek? Stejne chovani. jak jsem pomohl dvd placce se roztocit, tak se to chytlo a uz 15 minut jede nejaka pohadka. Byl jsem koupit po 10Kc motorky, pouzite. 2 kousky. Jeden ma delsi osku, a ten druhy byl ok. Ale dvd neroztocil. Se zamenitelnosti motorku, moznost pouzit motorek z vysouvanim plata bych si v mem pripade nebyl jist. Ma jine oznaceni nez ten co shanim. Kdyz by to bylo vcelku jedno, asi by tam daly stejny. Ten treti co je na posuv laseru, nevim co je zac. nechtelo se mi ho oddelavat.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od Philip_Fry »

Jaký je mezi nimi rozdíl nevím. Nicméně na netu jsem narazil na zmínku o materiálu unašeče, dělá se s plastovým a kovovým, to by snad mohlo být to "L" na konci. Ten, co prodává ASWO, je podle obrázku s kovovým...

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “