Thomson 28DN40E, chassis ICC20 - dlouho nabíhá

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

Thomson 28DN40E, chassis ICC20 - dlouho nabíhá

#1 Příspěvek od Vojta7 »

Nejsem si jist jaký je to typ a tak jsem vyfotil štítek (jedno číslo je tam dopsané, protože na fotce nebylo čitelné). Jde o to, že přístroj někdy velmi dlouho nabíhá za neustálého blikání kontrolky. Je slyšet, že se obrazovka zapnula, ale žádný obraz ani zvuk, naběhne třeba až po 5 minutách. Vnitřek je čistý, jen jedna pavučina.

Název vlákna byl upraven. Killroy
Přílohy
títek.jpg
štítek
(83.33 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Jak už tady bylo vícekrát napsáno. Křišťálovou kouli nemáme. Závada může být ve zdroji, v horizontálu, ve vertikálu a nebo kdekoliv jinde. Pořadí je podle pravděpodobnosti. Je potřeba měřit, měřit a měřit.... Čím déle to budeš trápit, tím je větší pravděpodobnost, že způsobíš další problémy a oprava se prodraží.
Pokud se nevyznáš, raději to zanes někomu kdo se vyzná.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#3 Příspěvek od biker77 »

Přidej trošku UG2 a pokud se obrazovka rozsvítí tak je KO.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

biker77: To je blbost, píše, že mu bliká kontrolka. Takhle tu televizi ještě víc rozje :ignore:
Je třeba měřit, především zkontrolovat zdroj.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#5 Příspěvek od Vojta7 »

Je ale divné, že to blbne jen někdy a někdy to jde normálně.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

Práve preto treba pozrieť studeňáky+filtráciu.No z Tvôjho vyjadrovania usudzujem,že s tým ani nepohneš,ale možno sa mýlim. :nevim:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

Prohlídni jestli nejsou studeňáky ve zdroji, horizontálu a vertikálu a pokud to nepomůže, změř ESR elektrolytů ve zdroji. Potom podej zprávu jak si dopadl :thinkerg:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#8 Příspěvek od shleha »

Bohužiaľ sa jedná o vadnú obrazovku,samozrejme že nie úplne vyčerpanú,pretože obraz nabehne až po zohriatí katód,teda po zvýšení katódových prúdov.U týchto thomsonov selftest nedovolí a vybliká error kód.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#9 Příspěvek od ohryzek36 »

Popravdě - měl jsem stejnou závadu a verdikt byl podobný - kromě dlouhého nabíhání (vyblikávalo to myslím kód 26 - že se nestačí nažhavit obrazovka, či co - nevím podle čeho elektronika tak usuzuje, ale asi to bylo tak :roll: ) byl problém s katodama - chvilkama se obrazovka rozsvítila třeba na maximální jas červené nebo modré. Po nastartování TV jsem měřil napětí a nikde jsem žádné větší zvlnění nezaznamenal - vypadalo vše OK (elektronika jako nová, nic opálené, žádné studeňáky).
Po vypnutí a opětovném zapnutí TV většinou nabíhala ihned.

Po pár dnech laborování jsem to vzdal s tím, že je špatná obrazovka - žhavení sice bylo OK, ale asi se nemohla v dostatečné době nažhavit, aby se TV mohla normálně nastartovat. A známý už ze začátku říkal, že se s tím nemám štvát a on si klidně koupí nějakou novější (LCD nebo plazmu) - že tu velikou potvoru už nechce vidět, tak po chvíli putovala na SD.

Mimochodem - mám dojem (opravdu jen dojem, nechci někoho zmást), že se dá ten čas, jak dlouho čeká TV na nažhavení obrazovky nastavit v SM (někde jsem to četl - buď tady na fóru, nebo v servismanuálu) - akorát je otázka, na jak dlouho by takové řešení vydrželo. :evil:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Tak zrovná včera jsem byl u jednoho Thomsona.Majitel říkal,že nejde vůbec,po mým zapnutí bylo slyšet demagnetizaci a následně náběh VN.Po chvíli se objevilo zrnění.Vzal jsem šroubovák a rukojetí zkoušel poklepávat po pl. spoji.Najednou TV vypla,zespodu na tišťáku dost studentů hlavně v ŘKS,tam také vlivem studentů vadné dva svitkové kondíky.Jeden 0,01μF/2000V a 0,35μF/400V.Po opravě studentů+výměně kondíků TV také delší dobu nabíhala za doprovodu blikání LED kontrolky.Po náběhu bylo vidět slabší obraz,tak jsem to neřešil,TV už měla dosti odslouženo.
Ten Thomson TV byla teda pořádná kráva,na přenášení aby si člověk pozval stěhováky :wink: .

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od kozoka »

podle mně bude slabá ban!!! To blikání znamená že procák neotevřel RGB, nastavit Ug2 a zkusit přižhavit obrazovku odstraněním civky a nahradit klasickou propojkou na desce CRT Obrazovky - někdy to pomáhá

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#12 Příspěvek od Vojta7 »

Dá se někde sehnat tabulka chybových kódů?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#14 Příspěvek od ohryzek36 »

Vojta7 píše:Dá se někde sehnat tabulka chybových kódů?
Hledej podle čísla šasi (icc20) a za chvíli máš kompletní servismanuál - to, co mám já má okolo 5Mb a 118 stránek - je tam vše 8-)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:31, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“