COLOR 430 - napäťová syntéza

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od otakarv »

Ale Honzo stejně si toho pamatuješ hodně.
Já se musím omluvit za svůj příspěvek :
Kdysi dávno jsem měl stejnou závadu a po výměně MHB193 vše jelo jako má.
Nyní po shlédnutí kokunova příspěvku(hlavně po nahlédnutí na Tuto stránku )se mi rozsvítilo v hlavě a vzpomněl jsem si,že to byla závada,při které po doladění nemiznul ladící pás: po doladění nemizí pás : MHB193.
Omlouvám se za mylné nasměrování. :oops: Honzo i na mně se pomalu podepisuje :cry: .

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#17 Příspěvek od Kopas »

no veď to Honza...ja som už pomaly začal oprašovať Vít-ove knihy (signálové a rozkladové obvody v TVP) no a to čo som sa dočítal som si pamätal.....tak som už nevdel, čo mám riešiť..... vymeniť celú RJ nie je kumšt.....dnes sa dá zohnať za 10-15 EUR, no nájsť chybu,prečo tá pôvodná nejde tak ako má fungovať, tak to je už o niečom inom....jednoducho tu tak nejde o "výmenný spôsob opravy" ako o principiálnu "nutnosť" zistenia danej chyby a následne jej opravy.... :wink: :) ...snáď som to napísal zrozumitelne.... :D :) :D :) :lol:
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... :-)

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#18 Příspěvek od Kopas »

tú stránku z avelektronik ( http://www.avelektronik.cz/tech_05.php ) som už mal stiahnutú dávnejšie a tiež som z nej otestoval pár chýb....no pri tej mojej mi ani jedna z daných možností chýb nepomohla....ako som to už spomínal v skorších príspevkoch.....preto som sa obrátil na radu ku vám.... :)
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... :-)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

Kopas píše: no veď to Honza...... vymeniť celú RJ nie je kumšt.....dnes sa dá zohnať za 10-15 EUR, no nájsť chybu,prečo tá pôvodná nejde tak ako má fungovať, tak to je už o niečom inom....jednoducho tu tak nejde o "výmenný spôsob opravy" ako o principiálnu "nutnosť" zistenia danej chyby a následne jej opravy.... :wink: :)
No - pokud mně máš za pouhého "výměnkáře", tak to bys mně pěkně nas*ral - jak jsem psal, desku jsem měnil celou, jen při nedostatku času - samozřejmě jsem desku (tu vadnou) vzápětí (při nejbližší příležitosti) zase opravil. A byla připravena na další opravu (výměnným způsobem).

Ty se s těmi telkami jen "hraješ", tebe čas netlačí - ale vysvětli zákazníkovi, že telka bude až za 3 dny, když tam (zrovna jako teď 8O ) běží třeba hokejové mistrovství.
Deska připravená k výměně, řešila (v ten moment) opravu okamžitou :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#20 Příspěvek od Kopas »

jasné, že Ťa nemám za "výměnkáře"....prepáč, keď si to z môjho príspevku takto pochopil... Ja Ťa beriem na fóre ako jedného z najväčších odborníkov. a to "no veď to..... " som myslel to, že mňa teraz čas netlačil,telka je moja,tak na zistenie závady som mal teoreticky kopec času.... a to je samozrejme, že keď by mi na dvere báchal zákazník,či už to mám hotové, tak tam buchnem novú RJ.... :) :wink:

Ešte raz sa ospravedlňujem,keď to bolo zle napísané/pochopené.... :)
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... :-)

Uživatelský avatar
JardaXor
Příspěvky: 29
Registrován: 08 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha

#21 Příspěvek od JardaXor »

I kdyz je to uz jiste pase, narazil jsem na tuhle debatu a ze zvedavosti zalovil v archivu...

Takze - jednak vyrobni kod A8 je starsi (90') a C5 mladsi (92' - pokud pokracuje cislovani). Moje tabulka konci 92' a kod C5 se nikdy v historii nevyskytoval.
Za druhe se Tesle stavalo celkem bezne, ze si nechavala bouchat pouzdra jinde, hlavne v Madarsku. Procesory jsou tim celkem zname.
Tahle mala pouzdra neznam dobre, takze neumim upresnit.

Takze to jen tak naokraj pro informaci... ;)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“