DC motor 12V pro grill

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

DC motor 12V pro grill

#1 Příspěvek od dracekvo »

Hledám nějaký průmyslový DC motor pro pohon grilu. Nejlépe asi s dvojitou šnekovou převodovkou.

Kolik může stát toto? http://www.cz.parvalux.com/cz/products/ ... w&id=pm9ss

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

Hoj

Ten motor v odkazu může stát okolo 2500Kč. Možná by stačil motůrek od stěračů, ten se dá na vrakárně sehnat za 500Kč

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,

motorků ze stěračů mám doma několik. Já potřebuju aby to nějak vypadalo..

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Za 2.500,- si můžeš koupit třeba celý gril
- anebo si nechej (na ten tvůj stěrač. motorek) u klempíře vyklepat kryt třeba z Ag plechu :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od dracekvo »

Hmm, ten gril je dobrej tak na stejky.

Prosim nechte motor ze steracu na pokoji.
Potrebuju solidni reseni s motorem kterej ma na vystupu okolo 6 ot/min a kterej taky neco vydrzi.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#6 Příspěvek od mat100 »

Když chceš, aby to nějak vypadalo, tak to zadekluj. Jinak takovej motor od stěračů ze škodovky, ten vydrží daleko víc, než kdejaký dnešní motory.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

A co ti brání dát dotaz na cenu prodejci?

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

.........

#8 Příspěvek od jano1154 »

Skús aj na googliku, máš tam všetko. Napr. : http://www.alibaba.com/showroom/220v-grill-motor.html
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od mtajovsky »

Hezký odkaz, až na to, že minimální odběry se tam pohybují v tisicích kusů. Ale pak je to zase za pár korun za kus. Holt Číňani nejsou troškaři. :twisted:

Uživatelský avatar
DYDA50
Příspěvky: 14
Registrován: 06 dub 2011, 02:00

#10 Příspěvek od DYDA50 »

Nezkoušej číňany zkus například ATAS Náchod - typ PK3K5H - stejnosměrný. Hmotnost 4,2 kg, dvojitá šnekovka, moment 11,7 Nm. S regulací napětí snížíš úměrně otáčky a moment.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#11 Příspěvek od Holly »

A co takhle motorek co otáčí talířem v mikrovlnce?! Viděl jsem to u známého, měl to vsazené v nějakém hlinikovém žebrovaném pouzdře kvůli chlazení...
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#12 Příspěvek od kuto »

Nenapsal jsi co s tim chces grilovat. Jestli kure nebo pul kravy. Pro nekolik kurat, sele nebo kytu je motor ze steracu ze stary Skodovky neprekonatelny a nesmrtelny. Na jednom grilu mame jinej motorek ze steracu uz 20 let a jede porad. Skodovackej motor je takovej "bomber fest", jiny jsou o dost slabsi. Navic ty motorky vypadaj skoro stejne jako ten z toho tvyho odkazu. Rychlost samozrejme jeste muzes snizit regulatorem, ale ne snizenim napeti, ale impulzne. Ja mam od toho motoru jeste retezovej prevod do pomala, takze ta vidlice se sotva otaci, ale ma to silu na grilovani kravy :)
Jakykoliv motor od cinanu bude vypadat podle toho odkud pochazi (hezky to vypada, ale je to smejd jako vsechno). Pokud chces aby to vypadalo, tak tomu udelej peknej kryt. Krasny provedeni motoru je u grilu stejne na nic, Kazdej kouka na to co se tam pece a motor je kazdymu ukradenej :lol: Nebo chces vyrabet profi grily? :)

Holly: v mikrovlnce bude stridavej motor. Navic by se mu blbe regulovaly otacky a rek bych ze bude na vetsi flakotu masa slabej.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od petrfilipi »

Já mám doma motor ze serva na velký srdcový ventil (něco jako tady - http://www.zpanp.cz/servomotor-elektric ... -2-19.html - jen na obrázku je otočný, můj byl v originále posuvný). Vyndal jsem tu část, která způsobovala posuvný pohyb namísto otáčivého a vyměnil jsem motorek na 230V za motorek na 24V. K tomu se do krytu toho servoventilu vešla i PWM regulace. Když mi dáš pevný bod, otočím s tím zeměkoulí (to nemám ze své hlavy). Je tam milion koleček, i když žádný šnek, ale těch milion koleček ho prakticky nahradí. A navíc je to kurňa bytelné, poctivá práce z dob, kdy se ještě na materiálu nešetřilo. Našel jsem ho v kovošrotu.
No a u hasičů máme celonerezový uzavřený gril s motorem z automatické pračky (na malé otáčky). Převod je klínovým řemenem, na straně jehly je přivařené kolo z jízdního kola, bez pláště. Bez problémů otočíme prasetem. Motor je napínán vlastní vahou, takže by to možná vydržely i prsty, kdyby se dostaly mezi kolo a řemen. Otáčky jsou tak akorát, nebyl by problém je snížit, ale je to na 230V. Uvnitř grilu jsou 3 spirály ze staré trouby, přepínání 700W, 1400W a 2800 W na každou spirálu. Netrápí nás pak počasí, grilovat je možné i v místnosti, jen je nutný 3f přívod el. energie.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“