Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#286 Příspěvek od jandu »

Ale áno, tiež som našiel gombík na potmeter a postavil som si k nemu zosilovač .....
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#287 Příspěvek od pigeonit »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Mason
Příspěvky: 21
Registrován: 05 črc 2007, 02:00
Bydliště: Lučenec

#288 Příspěvek od Mason »

jandu píše:Ale áno, tiež som našiel gombík na potmeter a postavil som si k nemu zosilovač .....
Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#289 Příspěvek od Mysteri »

Mason píše:Ja som si doniesol obrazovku ...
...Snáď by sa dalo k nej postaviť "okolie" a mohla by fungovať...
Sprav si z nej radšej akvárko s rybičkami.... :lol:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#290 Příspěvek od jandu »

Mason píše:
jandu píše:Ale áno, tiež som našiel gombík na potmeter a postavil som si k nemu zosilovač .....
Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď.
Nemaj mi to za zlé, ale je to fakt na hlavu postavené. Nikto predsa nestavia zariadenie na jednu súčiastku takýmto spôsobom.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#291 Příspěvek od zdenoeddie »

Na zberaky sice nechodim, ale mam dobreho otca ktory na mna pamata :) Doniesol mi minule zostavu NZC420 + ARS9205, repraky boli opravene za hodinku, no s gramcom som sa sral 3 dni, az dnes som to rozchodil k plnej spokojnosti. Ekkar dik za spolupodielaniu sa nervami :D

Uživatelský avatar
Mason
Příspěvky: 21
Registrován: 05 črc 2007, 02:00
Bydliště: Lučenec

#292 Příspěvek od Mason »

jandu píše:Nemaj mi to za zlé, ale je to fakt na hlavu postavené. Nikto predsa nestavia zariadenie na jednu súčiastku takýmto spôsobom.
Nuž, radšej výsmech ako odpoveď na otázku, ktorú som položil ako základ, tj. ktorý televízor Grundig mal takúto (370 HFB 22) obrazovku. Bohužiaľ, je to v poslednom čase veľmi príznačné. Ďakujem

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#293 Příspěvek od Killroy »

Mason píše:..odpoveď na otázku, ktorú som položil ako základ, tj. ktorý televízor Grundig mal takúto (370 HFB 22) obrazovku.
Na blbou otázku se blbě odpovídá... Nicméně pokusím se: tato obrazovka se osazovala třeba do starých 14" Grundig supercolor kde se používalo chassis CUC95. Jeho schéma je jistě na netu. Tzn. stačí ho stáhnout a podle něj začít dostavovat ten zbytek. Přeji hodně úspěchů... :D

Uživatelský avatar
Mason
Příspěvky: 21
Registrován: 05 črc 2007, 02:00
Bydliště: Lučenec

#294 Příspěvek od Mason »

Vďaka Kilroy, práve o toto mi išlo. Takže skvelé Vianoce 2010 a veselé zážitky v r. 2011 pri "blbo" položených otázkach.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#295 Příspěvek od Vojta7 »

Sice ne na SD, ale našel jsem (bez myši) funkční počítač Commodore Amiga i s obrazovkou, dvěma joysticky a asi 50 disketami (hry+občas nějaké programy) :)

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#296 Příspěvek od PvvS »

Ma to nekdo stesti :((( .

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#297 Příspěvek od jef111 »

O víkendu jsem si dovezl ze sběru odpadu sekačku na trávu i s benzínem v nádrži :lol:
Co mě ale nejvíc dostalo - vytáhl jsem ji z hromady, dvakrát zatáhl a už to sekalo 8O

Před časem jsem taky vlezl do nějakého toho zběrného domečku a řikám si co to je za divnej zvuk... hrabu hrabu... a vyhrabu rádio i s baterkama které si vesele vyhrávalo :D
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#298 Příspěvek od helios »

Asi takto volalo o pomoc, aby sa zachránilo pred rozšmelcovaním. :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
nikkto
Příspěvky: 79
Registrován: 28 bře 2005, 02:00

#299 Příspěvek od nikkto »

Nemáte náhodou niekto skúsenosti, ako to funguje s vyradenou elektronikou v Rakusku alebo Nemecku?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#300 Příspěvek od jef111 »

Obvykle se to dá koupit za několik euro kus. Pokud vím, bývají tam takové bleší trhy a taky přímo ve sběrném dvoře.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“