zapojení trafa

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
radek 1134

zapojení trafa

#1 Příspěvek od radek 1134 »

Potøebuji vìdìt jak zapojit primár vinutí typ tr je TGL29968 0,25L to je vše a primár má více svorek jsou oznaèeny takto: U U1 X Y V1 V. pak je zde lístek:
schaltung primar:
220V an U u. V Br. V-X u. U-Y
Prosím napište jak mám ten primár spojit abych na nìj mohl dat tìch 220V

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

To znamená 220V na U a V, můstky na V-X a U-Y

radek 1134

A

#3 Příspěvek od radek 1134 »

takže vstup je na U a V a pak mám propojit V s X a U s Y??? pochopil jsem to dobøe?

Uživatelský avatar
KKAARREELL
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2006, 02:00

Re: A

#4 Příspěvek od KKAARREELL »

[quote="radek 1134"]takže vstup je na U a V a pak mám propojit V s X a U s Y??? pochopil jsem to dobře?[/quo

Ahoj Radku potřeboval bych od tebe pomoc.
Mám stéjné trafo jako ty, ale někdo vymontoval svorkovnici a já teď nevím kde je U V X a Y. Pomoci ohmetru by se dala změřit jednotlivá vynutí. Myslíš že by to šlo změřit? Díky moc za odpověď.
Karel.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Kkaarrlliikkuu, podívej se laskavě na kalendář - tohle vlákno je málem 4 roky starý a je velice pravděpodobný, že jeho zakladatel už sem dávno nechodí...
Ale když změříš stejnosměrný odpor, bude mít primární vinutí s velkou pravděpodobností největší odpor. Lepší by bylo měřit impedanci pomocí střídavého proudu. Primár ji bude mít zase největší. Sekundáry se pak už identifikují pomocí obyčejného multimetru po připojení k síti. Dalším řešením by byla identifikace vinutí s pomocí jiného trafa - zdroje malého napětí například 24V - to se připojí na neznámém trafu k vinutí s největší impedancí a měřením se zjistí převod mezi jednotlivými vinutími. Všecko se nakreslí a zapíše na schéma a pak s pomocí kalkulačky dopočítáš, kolik bude které vinutí "dávat" po připojení primáru na 230V...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“