Monitor HP w1907, nejde podsvícení

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

Monitor HP w1907, nejde podsvícení

#1 Příspěvek od novajz »

Dobrý den
prosím o radu zkušenější. Mám tu jeden monitor HP w1907 a po zapnutí problikne podsvícení a vypne. Přepájel jsem tedy všechny studeňáky a monitor chvíli fungoval. Po opětovném zapnutí druhý den závada stejná. Mám podezření že to vypíná ochrana.

Podsvícení vypne cca po 10s. Měřil jsem na OZ9938 pin 1 a do doby než vypne je na něm 2.02V. To samé i pin 15. Napětí na OZ 5V stabilně. Pin 4 (DIM) a pin 10 (ENA) 3V stabilně. Pin 10 (VSEN) 1V do vypnutí, čili cca jen 10s.

Vše jinak funguje OK, jen to podsvícení jen problikne. Nevíte na co bych se měl zaměřit, abych našel závadu?? Vygooglil jsem, že tyto monitory měly závadu na jednom kabelu k CCFL v rohu LCD, ale toto bych asi vyloučil, jelikož obě trubice svítí. Ale jen cca těch 10s. Nic víc jsem nikde nenašel.

Pro jistotu přikládám fotku zdroje, servisní manuál a datasheet onoho OZ.
Najdete je na http://elektro.novajz.net/

Děkuji moc za rady
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#2 Příspěvek od shleha »

Áno vypína ochrana(pravdepodobná chyba v zdroji alebo v polke invertora).Skús pripojiť žiarivky z iného LCD,aby si vylúčil vadu žiariviek. :wink:

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od novajz »

Toho jsem se bál. Já totiž trubice z jiného LCD nemám, tak tam zkusím prdnout trubice z notebooku, mám dva prasklé, ale trubice jsou OK. Doufám, že to nebude ničemu vadit.

A v případě, že je to ochrana, dá se to opravit?? Nebo na co se v té ochraně zaměřit?? Kdyby ty trubice byly OK.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Predtým ako začneš bezhlavo meniť trubice,meral si niečo v zdroji?(kapacity)
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od novajz »

Kapacity jsem neměřil, nemám čím :( zvláštěpak ty SMD. Hlavně mě prosím nekamenujte, není to moje živnost, dělám to jen pro radost, takže když to zničím, bude to mrzet jen mě.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

Radšej to zabaľ,nemáš základné vybavenie ako chceš niečo robiť?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od novajz »

Dík, za radu, dobrá rada nad zlato. Tak jsem přepájel všechny elyty za nové, změna žádná. Vyměnil jsem trubice a jede. Ale když vyměním jen spodek nebo vrch, tak to nejede, asi musí být stejné.

Ale nechápu, proč když zapojím jen jeden pár těch původních trubic, třeba spodní nebo jen horní, nezapálí se celé, ale jen polovina trubic. Obě takto reagují stejně. Když zapojím jen jednu původní trubici, tak se zapálí jen čtvrtina. To bych pochopil, ale proč to dělá i u páru??
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#8 Příspěvek od zvaty »

Měl jsem skoro stejný problém, dá se to vyřešit zapojením odporu mezi pin Timer a GND. Začal jsem odporem v řádech MOhm a skončil jsem u 560kOhm, který jsem tam nechal. Eliminoval jsem stárnutí výbojek, ale po čase se to může objevit znovu. A taky to není zrovna profesionální, ale lepší než měnit výbojku. A stím odporem bych na nižší hodnotu raděj nešel, je to taky trochu o bezpečnosti.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“