TESLA ONDRA SPO 186

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

TESLA ONDRA SPO 186

#1 Příspěvek od Roxio »

Zdravím kolegové bastlíři. Zhaním co možná nejvíce informací o tomto československém mikropočítači, obsahy EPROM, ROM MH74188 , dokumentaci, programy.Předem díky. :wink:

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »


Uživatelský avatar
reese
Příspěvky: 116
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: Mostecko

#3 Příspěvek od reese »

Obsah do 74188 mám. Možná i schéma zhotovené na Costaru.

Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Roxio »

Výborně ten obsah té MH74188 s ondry aji to schéma by se šiklo :wink:
Pokud je to možné sem sním.

Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Roxio »

Ano to je on. 8-)

Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Roxio »

Ahoj dávam si dokupy Ondru odešel mě tam ruskej časovač 8253 takže výpisy na obrazovku byly k nepřečtení. A následně pak ještě ondra přestal číst klavesnici. Už sem zkontroloval snad vše co šlo. dekodér klávesnice 74ls145 v pořádku 8kanálovej D klopnej obvod taky vpořádku Obsah ROM 74188 toď otázka ale zatím co jsem zkontroloval tak bylo ok IO 74ls174 (Port 03H) je taky OK mohlo by to být snad špatný obvody RAM? Je fakt že některý ty K565RU5 sou tak špatně utěsněné že znich dokolečka odpadává to těsnění teď sem si objednal nový a mohl sem je všechny hodit do koše časem zdegradovali na tolik že vrchní víčko který hermeticky těsní křemíkovou destičku s okolím odpadal u všech 10ti koupených RAM může někdo poradit ještě čím by to mohlo být? :oops:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Klavesnice je membranova matice? Jestli jo, tak koukni zda neni neco s necim trvale sepnuty. Pak by treba obsluzak neumel zdetekovat znak a stale cyklil ve smycce. To je moje zkusenost s ANK1 od Sapi, coz je stejny autor. S tema RU5 mas peska, ja jich mam 64 kousku v Ramdisku (ale v plastu) a po 25 letech stale makaj.
Jirka

Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Roxio »

Tak už sem ho kompletně rozjel. :D Ve schématu byla chyba nebo bylo starší a já už měl změnu v zapojení. Místo stradače 74LS373 již byl použit D obvod 74LS374 který je úplně stejný akorát potřebuje přívod taktovacích impulzů pro čtení a zápis oba obvody jsou totálně stejné akorát se na jednom pinu konkrétně č.11 musí místo trvalého napětí dovést hodiny. A pak se to rozjelo :D Jo co tě nenapadne na záchodě to už nikde jinde jak říkal náš profesor a měl pravdu :D záchod pomáhá.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“