Kúpa videorekorderu Philips VR800/58

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Kúpa videorekorderu Philips VR800/58

#1 Příspěvek od durkovic »

Zdravím,

mám možnosť kúpiť videorekorder Philips VR800/58 ide o HiFi stroj s pekným designom ale ma jednu podstatnejšiu vadu, nesvieti mu fluorescenčný displej. Vraj bolo video na obhliadku a vraj je v nom vzduch, to sa mi ale nechce veriť, prešlo mi rukami veľa videí s takými to displejmi aj pekne dotlčené a displeje stále žili, je to možne aby sa do ten "banky" displeju dostal vzduch ? len tak bez vážnejšieho dôvodu (nespadlo, nebuchlo sa s videom)

mne to skôr pripadá ako závada žeravenia, u jedného philipsu som musel meniť "protect fuse" pod mechanikou puzdro vo forme valčeku (podobne ako malý elyt) po výmene displej ožil. takže neviem teraz či ísť do tej kúpy alebo to risknut a dúfať že je to skôr problém elektronický

foto videa

http://www.vcr-shop.nl/item.php?itemId=5020390

ďakujem za vaše názory a rady.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

....

#2 Příspěvek od jano1154 »

V scheme klasické zapojenie. Display je zatavený, keby bol lepený, tak bi bolo možné, ale bez dôvodu asi ťažko!
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od stefan31 »

Laicky povedané: - Ak by tam bol vzduch, bol by na òom zvnútra biely povlak....ale žeby to video malo pekný design?... no, neviem, neviem....

Stefan31

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

diky chlapi to som chcel počuť, tak dam potom vedieť keď to dam dokupy kde bola chyba,

čo sa týka designu tak každému sa páči niečo iné však :) je to niečo iné ako sme niektorí zvyknutý " milion dvesto tlačidiel na panely, displej rozmerovo tri prdele, odklopný editačný panel, jjj to sú stroje čo si budeme hovoriť, toto je funkciami našlaple video no zvonku jednoduché video. hlavne že ten displej ešte nieje typu "hnusný LED" no proste mne sa páči

... no a kompletka s papiermi krabicou kabelážou DO za 15€ :D .... no nekúp to.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

#5 Příspěvek od jano1154 »

durkovic píše: ... no a kompletka s papiermi krabicou kabelážou DO za 15€ :D .... no nekúp to.
Šak TO....
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

tak dnes video došlo domov, ihned som odskušal funkcie videa, všetko OK obraz a zvuk excelentný jak LP tak SP, k ostatným fcu som sa nedostal to chce jedno doobedu, prelistovat si navod popijat kavičku a mačkat ovladač. :D

otvoril som video a presne ako som si myslel všetko dôležité je tam chránené poistkami. poistky jak na MB tak aj na PSU (Power Supply) doske. displej absolutne nepoškodený, žiadný biely povlak na nom nieje takže podla mna je na 98% funkčný.

ked budem mat volnejšie tak kuchnem von mechaniku a aj MB a musim všetky tie poistky premerať, prejdem aj diody v zdroji prekvapil ma zdroj všetko osadené elytmi Rubicon.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durkovic »

tak zavada bude najpravdepodobnejšie v niektorom z elytov v zdroji, mam video v sieti cca 2,5 hodiny a displej začína slabo zobrazovať, cca 20 cm od displeja je vidieť čo zobrazuje. takže zajtra poobede sa pustim s ESR metrom na zdroj.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od durkovic »

tak zavada bude najpravdepodobnejšie v niektorom z elytov v zdroji, mam video v sieti cca 2,5 hodiny a displej začína slabo zobrazovať, cca 20 cm od displeja je vidieť čo zobrazuje. takže zajtra poobede sa pustim s ESR metrom na zdroj.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

tak som sa dostal k rozborke poruchy videa, premerral som napätia zdroja podľa schemy, niektre boli poklesnuté tak som vymenit pre istotu všetky elyty v danom zdroji, teraz sedia všetky napätia OK, zameral som sa na dosku s displejom a šiel po vetve žeravenia displeja, vymenil som jednu zenekrku 0.5W/10V za novú premeral všetky rezistory, všetky hodnoty všade sedia, je pravda že rezistory v danom obvode dosť asi topili pretože pod nimi je očiernena DPS. holt aj napätia na pinoch displeja cca sedia, schema uvadza 19,5V a ja som nameral 26,1V displej po pripojení videa do el. siete začne po cca 1 minute veeelmi slabo zobrazovať, ale v podstate to nieje vidno , človek musí byť tvarou 10 cm od displeja aby niečo slabo videl.

tak neviem či je to ešte niekde závada napájania displeja alebo naozaj je displej vyčerpaný a zrelý na výmenu.

diky za prípadné rady čo ešte prekontrolovať.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

tak ako sa zdá tak zavada nesvietiaceho resp. veeelmi slabo svietiaceho displeja má svoj gradujuci charakter, Videorekorder prestal reagovať na akýkoľvek povel z predneho panelu a aj s DO. jediné čo urobí je že vezme kazetu a "loadne" pásku. prešiel som zdroj, našiel v ňom vadnu poistku pre vetvu 28VNEG, o hodnote 100mA. po výmene OK napätie na vetve je 29-30V. netuším prečo poistka odišla, zdroj má nove elyty napätia drží presne podla schémy tak ako maju byť, prešiel som aj vetvy na mainboarde videa všetke sedia jak 12V tak 5V vetvy jedine mi robí starosť vetva označená ako ISTBY na ktorej je len 2,5V a neviem či je tato honota správna. Podozrievam že odpochodoval display/panel kontroler TMP87CH70F alebo jeho rezonátor s označením 8000A (8MHz?) na jednom pine 3 rezonatoru je 2,1V podla schemy a na pine 1 je už len 1,5V.

niektore napajacie vetvy sa daju kontrolovat tažšie pretože su na spodnej strane dosky a su vo forme SMD ako aj ta vetva ISTBY.

Čo by som mohol ešte vyskušat preveriť? nič ma jaksi nenapadá všetky bežne veci diagnostiky zavady som prešiel, no vysledok žiadny. Video po vymene elytov v zdroji riadne fungovalo až na ten displej.

prikladam v prilohe aj servisný manual k VR800

ďakujem za rady a návrhy.


http://www.ulozto.cz/9383936/schema-philips-vr800-pdf

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “