Vratna poistka PTC a zapojenie

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

Vratna poistka PTC a zapojenie

#1 Příspěvek od duneha »

Ahojte, opravoval som jeden Access point + router Netgear, odisiel napajaci zdroj, naprazdno daval az 17V, coho dosledkom bolo ze odisla vratna smd poistka. Pripajam fotku. Malo byt sa jednat o vyrobcu Tyco electronics, prud: 1.1A, typ: MINISMDC110F-2

Neviem vsak jej napätie, podla datasheetov som sa docital ze sa vyraba len na napatie 8V, co mi pripada vsak malo nakolko Access point ma napajanie 12V, 1A DC.

Nahradil som ju touto poistkou:

Kód: Vybrat vše

http://www.vo.gme.sk/sk/index.php?product=633-229
Ta je tiez na prud 1.1A ale na napätie 30V.

Zariadenie funguje, avsak neviem ci som zvolil dobru poistku.

Dakujem za odpovede.
Přílohy
prminismdc110f2.jpg
poistka co odisla
(4.14 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Pokud vím, tak ty polyswitch pojistky se dělají pro různá napětí, čili ta původní nutně nemusela být na 8V. Asi bych tam dal nějakou pro 12V.

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

Poistka

#3 Příspěvek od duneha »

lenze podla katalogu vyrobcu:

Kód: Vybrat vše

http://www.tycoelectronics.com/catalog/bin/TE.Connect?S=23159&M=FEAT&P=152415&U=&BML=10576,17593&LG=1
a podla obrazka ktory som uviedol, sa vyraba 1.1A len 8V, ked uz kliknem na datasheet 1.1A a 16V, tak v datasheete je marking: 110F 16V

Tak mi to nejde do hlavy.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

Aha, no pokud sedí označení na pouzdře, tak máš pravdu, je to PPTC na 8V. Z prvního příspěvku mi nebylo jasné, jestli jsi řešil konkrétní typ PPTC nebo jsi jen vzal údaje z první součástky, kterou jsi na netu objevil pod heslem polyswitch :) Je tedy fakt, že pro správnou funkci polyswitche je důležitá hlavně velikost proudu, od které začne "vybavovat" (ostatně jako u klasické pojistky), takže by použití typu na vyšší napětí nutně nemuselo být na závadu. Spíš je otázka, co výrobce sledoval tím, že osadil PPTC s Vmax 8V...

Odpovědět

Zpět na „Součástky“